RTE Bahçeli’yi harcar, Bahçeli de RTE’yi; zamanı var...

Cumhurbaşkanı iktidarı için en yakınını, damadını harcamış bir lider. MHP’yi mi harcamayacak?! Veya MHP, zamanı ve anı gelince Erdoğan’ı mı harcamayacak ve 2014 politikasına geri dönmeyecek.. Bunların hepsi olur. Zamanı ve anı gelince.

“Yerimiz, hedefimiz Avrupa Birliği, yargı ve demokrasi reformu yapacağız, bir an önce Meclis’ten geçireceğiz” diyen Cumhurbaşkanı, bu doğrultuda görüş belirten ve doğru içerik kazandıran Bülent Arınç’ı hedef aldı, “Bizimle asla ilgili olmayan kimi bireysel açıklamalar ile reform gündemimize yaptığımız vurgular bahane edilerek yeni bir fitne ateşi yakılmaya çalışıldığını görüyoruz. Geçmişte birlikte çalışmış olsak bile hiç kimsenin şahsi ifadeleri Cumhurbaşkanı ile, hükümetimizle, partimizle ilişkili hale getirilemez” dedi.

Fitne ateşini yakan Arınç ve yorumlayarak ateş harlatan da bizim gibi yazarlar ve siyasetçiler. Hepimiz topun ağzına dizildik.

Arınç, işaret alarak konuşacak bir adam değil, demiştim. Geçmişte de Cumhurbaşkanı’na aykırı düşen açıklamalar yapmış, ama o zamanlar, mesela 2011’de Şike Davası konusunda RTE ile tam ters düşünce “Hayatımın hatasını yaptım” diyerek özür dilemişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD’nin en güçlü yönü ne? Ya bizim yargı sistemi? 17 Ocak 2021 | 492 Okunma Aşısız bir ülke manzarası ve bilinmezlikler 14 Ocak 2021 | 431 Okunma Aşı: Bilinç, bilgi ve aydınlanma düzeyi yerlerde 12 Ocak 2021 | 306 Okunma RTE, AKP ve MHP için iki ankette önemli farklılıklar üzerine 11 Ocak 2021 | 2.993 Okunma Şahin ve Türeci’nin aşı devrimi sürüyor: Sırada MS tedavisi var 10 Ocak 2021 | 1.387 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar