O fotoğraf karesi içinde sadece HDP milletvekili mi var?

O fotoğraf karesi içinde sadece HDP milletvekili mi var?

O fotoğraf karesi içinde sadece HDP milletvekili mi var?

Sadece şunu belirteyim, ülke yönetiminde kocaman bir 0 ile sınıfta kalmış bir lider, hâlâ iktidar koltuğunda oturmasının gereğini yapıyor ve elinin altındaki yüzde 25’lik kitlenin duymak istediklerini üstelik en yüksek perdeden seslendiriyor. Bu tip liderlerin hiçbirinin kitabında “Başaramadım” demek, bunun nedenlerini halkına açıklamak ve küçük bir özveride bulunarak istifa edip seçime gitmek yoktur. 

Bu da önümüzdeki süreç içinde, tüm riskleri göze alacak anlamına gelir. Bunların neler olacağını hep birlikte yaşayıp göreceğiz. 

Haa, bir de şu var: 

Nişanlısı olduğunu açıkladığı PKK teröristiyle 2014’te çektirdiği fotoğrafı ortaya çıkan HDP milletvekili konusunda (ki o zaman milletvekili değildi) kopardıkları kıyamete bakıyorum da ikiyüzlülüğe dayanamıyorum: 

2014’te iktidarla İmralı’daki PKK lideri ve Kandil Dağı arasındaki düğün bayram havası içinde büyük kucaklaşma fotoğrafında sadece HDP’li milletvekili mi vardı?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Geçmişten bugüne kötülük zincirini nasıl kıracağız? 25 Ocak 2022 | 59 Okunma Bitmeyen zulüm, Uğur Mumcu, büyük katliamlar ve aydınlığa hasret 24 Ocak 2022 | 89 Okunma Sezen Aksu’nun dili 23 Ocak 2022 | 266 Okunma İmkânsızlıklar içine hapsolmuş Saray politikası 20 Ocak 2022 | 180 Okunma Beyin savaşında yoksanız hiçbir yerde olamazsınız... 18 Ocak 2022 | 216 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar