MHP-AKP bilek güreşi, sol böğrüne, sağ böğrüne

Cumhuriyet yazarı Orhan Bursalı bu hafta 'MHP-AKP bilek güreşi, sol böğrüne, sağ böğrüne' başlıklı yazısını kaleme aldı.

Her ne kadar yaklaşık 7-8 yıldır bütünleşik, etle kemik gibi görünseler de iki ayrı kimlik, geçmişiyle bile iki ayrı parti ve iki ayrı lider profili.

Hiçbir zaman birleş(e)mezler. MHP’nin kemik seçmen kitlesi Bahçeli’nin dayanağı... Bunu her parti veya koalisyon için kullandı ve kullanır. 2014-2015, onun için en büyük tehlike ve soygunculuğun cirit attığı iktidar Erdoğan’ınkiydi. Aman neler söylemedi! Hiçbir yenilir yutulur değildi ama Erdoğan bir kez olsun hakkında dava açmadı. Bir adım önüne baktı, yarın en büyük destekçisi olacak parti ve kişiyi el üstünde tuttu. Sonra derin bir kucaklaşma.

Bir simbiyotik ilişki, yani şu aşamada birbirine muhtaçlığın doruk noktasındayız.

Bahçeli gün geldi kendine yakın suç örgütü liderini salıverdirtti.

FOTOĞRAFLAR NEYİN NESİ?

Bir değil iki değil, ülkede politik sığınmaya-korunmaya ihtiyacı olanın fotoğraflarının Bahçeli ile boy gösterdiğini gördük. Hiç çekinmeden, isteyerek bilerek, çekincesiz... Bu fotoğraflar şüphesiz ki bu ülkenin nasıl bir ülke olduğu, yönetildiği, politika belirleyen siyasi elitlerin derecesi konusunda herkese bir fikir veriyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İYİ Parti: Baş rakip CHP 05 Aralık 2023 | 677 Okunma Bir Ömür Akyüz gelip geçti... 04 Aralık 2023 | 151 Okunma Hareket ve hareketsizlik: Etkileri büyük 03 Aralık 2023 | 51 Okunma Ayşe Zarakol ve ‘Doğunun Bilgisi Batının Bilimi’ 30 Kasım 2023 | 152 Okunma Dünyanın karanlık tarihini yaşıyoruz ve ponzici zenginler 28 Kasım 2023 | 331 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar