Kemal Bey ve adaylığı üzerine

Kemal Bey ve adaylığı üzerine

Bu köşede, “Şu kişi cumhurbaşkanı adayı olsun, şu olmasın, Kılıçdaroğlu aday olursa, kazanamaz, ama İmamoğlu veya Yavaş kazanır,” veya mesela “Akşener olmalı, otoriter bir kadındır, bir geçiş süreci için uygundur..” gibi yazılar yazarsam okurda şüphe uyandırır, “acaba...”; etik değerler açısından uygun bulmam. Kimileri yazıyor, bu onları bağlar. Siyasetin yapacağı tercihler konusunda tarafsızlık ama nesnellik, en doğrusu.


Fakat süreçler içinde ileri sürülen gerekçelerin doğrusu yanlışı üzerine analiz şüphesiz ki bu köşenin ana görevi.

ADAYIN FOTOĞRAFI


Diyebilirsiniz ki ittifakın adayının fotoğrafı belli olmuyor mu, görmüyor musun?.. Şüphesiz. Yine de derim ki bu bir yarış, henüz 1.5 yıl var, muhtemel adayın ittifakça belirlenmesi yetmez, adayın kendini de kabul ettirmesi gerekir. Nihayet milletin karşısına çıkacak olan bir kişi.

O kişinin kendini seçilebilir bir çoğunlukla kabul ettirmesi ise bir uzun mesafe koşuculuğu, akıl, program, büyük bir işbirliği, etkileme katsayını durmadan yükseltmek gibi önemli koşullar gerektirir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gazetemizin ‘patronu’ okurlardan sesler 06 Aralık 2021 | 19 Okunma Patron, işçi ve Cumhuriyet 05 Aralık 2021 | 92 Okunma ‘Emsalsiz Lider’: Bir dâhiyi izlerken.. 02 Aralık 2021 | 327 Okunma Cicim ayları bitince, paranın dibi görününce, ekonomi çökünce... 30 Kasım 2021 | 380 Okunma ‘Çin usulü kalkınma mı’ yoksa ipini koparmış boğanın saldırısı mı? 29 Kasım 2021 | 165 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar