Kaybedilecek iktidarı elde tutma olasılıkları üzerine

Kaybedilecek iktidarı elde tutma olasılıkları üzerine

Birkaç okur sordu; Ankara’da büyükelçileri sınır dışı etme isteği gerçekleşir mi ve dünkü yazımda geçen “İktidar yine de dış kriz yaratmada ileride büyük oynayacaktır” konusunu biraz açar mıyım, ne gibi mesela?

Durum şu: Ülkemizde ülkeyi iflasa götüren böyle bir iktidarın ya düşmesi ya halkın isteği ve zorlamasıyla erken seçime gitmesi ya da istifa etmesi gerekir. Ama bildiğiniz gibi bu üç şıktan birisinin bile şu aşamada gerçekleşme olasılığı sıfır. Çünkü bu öyle böyle, normal bir iktidar ve parti değil. Pençelerini geçirdiler ülkeye, TÜGVA gibi hanedanlık örgütleri ve pek çok benzer vakıf, cemaat, dernek, tarikat ve ihalelerle birlikte ülkenin zenginliği emiliyor. Üstüne üstlük, kriz üzerine kriz yaratılarak millet durmadan yoksullaştırılıyor. İhaleleri de katın işin içine. İktidar, böylesine bal kaymak bir çiftlikten elini eteğini kendiliğinden çekmeyecek bir anlayışa sahip. Bütün bu çiftlik uygulamalarını da yönettiği devletin tüm güçleriyle koruyor. Amacı iktidarını sürdürmek.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Emsalsiz Lider’: Bir dâhiyi izlerken.. 02 Aralık 2021 | 320 Okunma Cicim ayları bitince, paranın dibi görününce, ekonomi çökünce... 30 Kasım 2021 | 379 Okunma ‘Çin usulü kalkınma mı’ yoksa ipini koparmış boğanın saldırısı mı? 29 Kasım 2021 | 165 Okunma Ekonomi bilimi: TL’yi değersizleştirmek büyük bir çıkmazdır 28 Kasım 2021 | 119 Okunma Ülkeye cahiliye dönemi operasyonu 25 Kasım 2021 | 264 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar