İYİ Parti, yeni siyasi ortaklıklara ve gelişmelere gebe

İYİ Parti kurultayında ilginç olaylar oldu. Merkez sağdan İYİ Parti’de politika yapan siyasilerin önemli isimleri genel idare kuruluna seçilmediler.

İYİ Parti kurultayında ilginç olaylar oldu. Merkez sağdan İYİ Parti’de politika yapan siyasilerin önemli isimleri genel idare kuruluna seçilmediler. Ana hatlarıyla kurultay sonuçlarıyla ilgili, yakın geleceğe yansıyabilecek durumlar üzerine tartışmaya açık siyasi değerlendirmelerim şöyle:

1- İYİ Parti merkez sağ açılımına sanki son veriyor gibi. Bu çizginin düzgün isimlerinden bazıları, başta Aytun Çıray, yönetimin dışına itildi. Oysa Aytun Bey, İYİ Parti’de başlı başına merkez sağı temsil eden ve İYİ Parti’ye güçlü bir içerik kazandıran isimdi.

2- Aynı zamanda bu kez yine düzgün, bilinçli, akılcı ülkücü-milliyetçi kanattan Ümit Özdağ da çizildi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hangi birey, hangi eğitim, hangi bilim ile uygarlığı aşacaksınız? 27 Ekim 2020 | 334 Okunma Uygarlığı, özgür bireyler ve ortam yaratır 26 Ekim 2020 | 285 Okunma RTE’nin topyekûn ‘sesi ve nefesi’ olmak ne ki? 25 Ekim 2020 | 509 Okunma Ümit Özdağ, MHP liderliğine oynuyor... 22 Ekim 2020 | 1.119 Okunma Cumhurbaşkanı ne demek istedi? Bilim, eğitim ve kültür üzerine... 20 Ekim 2020 | 594 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar