‘İyi ki Gezi var’, ama yeni yalanlar piyasada

Gezi Direnişi, protestosu denince iktidarın ve savunucusu medya mensuplarının tüyleri diken diken oluyor ve çöken Gezi yalanlarının yerine yeni yalanları piyasaya sürüyorlar.

Geçen gün bir TV tartışmasında bir kez daha bu çok net göründü.
Çöken yalanlar neydi, anımsayalım:
“Kabataş’ta demir zincirli, yarı çıplak, acayip 50 kadar Gezici, bebek arabası süren türbanlı bir kadının üzerine işediler..”
“Camide içki içtiler, ayakkabılarıyla içeri girdiler, ortalığı dağıttılar..”
Bir dizi kendisine medya mensubu diyen yandaş, üzerine işendiği söylenen uyduruk kadınla röportajlar yayımladı.. tüm bunların görüntülerinin elde olduğunu, hatta seyrettiklerini ve bunların yakında yayımlanacağını yaydılar.
İktidarın tepelerinden bizzat desteklenen bu yalanların aslı astarı olmadığı açıklandı.. Cami imamı bile “ben Allah’a inanan bir insanım, yalan söyleyemem, camide böyle bir şey olmadı, sadece yaralılar tedavi edildi” diye açıklama yaptı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Demokrasicilik üzerine fantastik öneriler 20 Ağustos 2019 | 38 Okunma ABD ile anlaşma zafer mi yoksa kayıplara mı gebe? 19 Ağustos 2019 | 2.014 Okunma Bir yalancı, kışkırtıcı ve utanmaz CEO: McCluskey 18 Ağustos 2019 | 2.047 Okunma 50 bin bilgisayarcı, 50 bin makineci ve ziraatçıyı işe alın! 06 Ağustos 2019 | 3.749 Okunma Muhalefet Türkiye’yi yeniden nasıl inşa edecek? 05 Ağustos 2019 | 2.538 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar