‘İyi ki Gezi var’, ama yeni yalanlar piyasada

Gezi Direnişi, protestosu denince iktidarın ve savunucusu medya mensuplarının tüyleri diken diken oluyor ve çöken Gezi yalanlarının yerine yeni yalanları piyasaya sürüyorlar.

Geçen gün bir TV tartışmasında bir kez daha bu çok net göründü.
Çöken yalanlar neydi, anımsayalım:
“Kabataş’ta demir zincirli, yarı çıplak, acayip 50 kadar Gezici, bebek arabası süren türbanlı bir kadının üzerine işediler..”
“Camide içki içtiler, ayakkabılarıyla içeri girdiler, ortalığı dağıttılar..”
Bir dizi kendisine medya mensubu diyen yandaş, üzerine işendiği söylenen uyduruk kadınla röportajlar yayımladı.. tüm bunların görüntülerinin elde olduğunu, hatta seyrettiklerini ve bunların yakında yayımlanacağını yaydılar.
İktidarın tepelerinden bizzat desteklenen bu yalanların aslı astarı olmadığı açıklandı.. Cami imamı bile “ben Allah’a inanan bir insanım, yalan söyleyemem, camide böyle bir şey olmadı, sadece yaralılar tedavi edildi” diye açıklama yaptı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çok ciddi bir uyarı: Haziranda yüksek bulaşma öngörüsü 02 Haziran 2020 | 3.140 Okunma Açılma dönemi: COVID bulaşması, bizi ne bekliyor? 01 Haziran 2020 | 2.367 Okunma 27 Mayıs 1960 darbesi ve öncesi: Geldiğiniz gibi gitmeyi de bilmeli 31 Mayıs 2020 | 673 Okunma Erken seçim olur mu? İktidar olmak algoritma gerektirir! 28 Mayıs 2020 | 2.785 Okunma ‘İnsanların adalete güvenmediği bir toplumda huzur düzeni sağlanamaz’ 21 Mayıs 2020 | 2.422 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar