Gül - RTE çatışmasına kısa bir bakış

AKP’nin doğurduğu yeni parti kuruluşlarına giderken - 2 “Gül- Davutoğlu ve RTE ilişkisi gündeme oturdu… Biliyoruz ki RTE 4 yıldır Gül’ü, AKP dışına çıkarmak için uğraştı ve bunu başardı.

Fakat siyaset iniş ve çıkışlar olayıdır. Dinamiktir. Bir yerde nokta konur, ama yeni bir parantez açılır ve oyuncular yeniden sahne alır. RTE, Davutoğlu’nu parti liderliğine ve başbakanlığa getirerek Gül meselesini noktalamıştı. Neden? Çünkü her ikisi de ‘lider’, ‘tepeye oynayan/çıkan’ politikacılardır. Tepelerde iki lider olmaz. Hele RTE tipi politikacılar, çevrelerindeki bütün eski-yakın arkadaşlarını genellikle tasfiye ederler. RTE için önemli olan tek şey var: dediklerini yapacak insanlar..
Gül’ün kendine özgü tarzı var, kavgacı değil, ılımlı. Etkilenmeye açık, topluma daha çok kulak verir. RTE’nin tersi.
Geçmişte RTE ile yaşadığı ‘siyaset çatışması’nda kavgacı olmadı. Tarzı değil. Ayrıca RTE’nin yıldızının yükseldiği dönemlerde onunla çatışmaya girilmez. Bunu bilir. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bilimsel araştırmalarda fikir odağı biz miyiz, başkaları mı? 19 Eylül 2019 | 17 Okunma Liyakatsizliğin, para kazanmayı bilime tercih etmenin bedeli 17 Eylül 2019 | 2.290 Okunma Bilim: Bardağın dolu tarafı da boş! 16 Eylül 2019 | 2.022 Okunma Bilimde yerimiz epey perişan, nesnel bir tablo 15 Eylül 2019 | 147 Okunma Yeni partiler ve AKP iktidarının sonu 12 Eylül 2019 | 3.875 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar