Göğüs göğüse adam kazanmaca cephe savaşı

Kimi diyor ki, RTE seçime yeniden giriyorsa kazanacağını biliyor.. yoksa girmez. Bu yargıya katılmıyorum, bence RTE kumar oynuyor, kendisine güveni sonsuz, bizim seçmen bir hata yaptı, ikincisini yapmaz, onları kazanırım düşüncesinde...

7 Haziran-1 Kasım 2015 seçimlerini kılavuz olarak alıyor. O günleri hiç anımsamayalım. O 5 aylık korku dehlizine ülkeyi sokması bugün mümkün değil.
Ama bugün ise başka bir korku tüneline soktu iktidarını, tüm ülkeyi ve milleti: Ekonomik kriz. Oradan aşağı yuvarlanmayı sürdürecek..
Bu durumu analiz edelim.

***

31 Mart seçimleri ertesinde Cumhurbaşkanı sanki yenilgiyi kabul etmiş havalarındaydı. Büyükşehir meclis üyelerinin çoğunluğu bizde, seçimleri biz kazandık diyerek teselli yayıyordu seçmenlerine. Binali Bey de aslında süt dökmüş kedi gibiydi, kaybettik görünümündeydi. Şimdi üzerine bir aslan kürkü geçirmesine, oylarımızı çaldılar diye yalan havalar çalmasına bakmayın.
Ne olduysa seçimlerden iki hafta kadar sonra oldu, Dolmabahçe Sarayı’nda özel toplantı yaptılar, Ankara falan derken, seçimlerin yenilenmesi gerektiğine karar verdiler.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yıldızların etkisini yitirmesi bir evrensel yasa 03 Ekim 2019 | 116 Okunma 5 bin kişiyi parka sığdırma cambazlığı.. Muhalefet iktidarda olsa? 01 Ekim 2019 | 2.774 Okunma ‘Deprem afet sistemimizi dünya gıpta ile izliyor.’ Peki, ama nesini? 30 Eylül 2019 | 2.300 Okunma Telaş yok, Cumhurbaşkanlığı pürdikkat gelişmeleri izliyor 29 Eylül 2019 | 3.020 Okunma Cumhurbaşkanı karbon salımında 10. lider 26 Eylül 2019 | 2.195 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar