Domates fidesi mi diktik, demokrasi fidesi mi...

Psikolojik bunalıma sokulan millete mazbata tedavisi Her evde her köşede her ayak üstü sohbette, konserde, bakkalda, manavda, otobüste, takside.. tek konuşulan şey mazbata idi. Verilecek mi abi? Tabii “bir bilen” olarak sizi yakalayınca...

Psikolojik bunalıma sokulan millete mazbata tedavisi Her evde her köşede her ayak üstü sohbette, konserde, bakkalda, manavda, otobüste, takside.. tek konuşulan şey mazbata idi. Verilecek mi abi? Tabii “bir bilen” olarak sizi yakalayınca veya yakanıza yapışınca insanlar, onları rahatlatmalısınız:
- Tabii ki verecekler!
- Hay ağzından bal aksın abi. Kesin di mi abim, hocam, Orhan Bey.. artık kim hangi hitabı tutturuyorsa!
- Tabii ki kesin, başka çareleri mi var! Bak kardeşim, ekonomiyi çökertmişler, ortalığa döküldüler para gelsin istiyorlar dünyadan, 500 milyar dolara yakın borçları var, şirketler milyarlarca borcunu ödeyemiyor bankalara.. Sanki her ay işsizlik dolu gibi yağıyor ülkenin üzerine.. Bugün alır mazbatayı... Tersi bir şey ülkeyi batırır..
Yüzlerde kaslar gevşiyor, gülümseyince insanların en güzel olduğunu hepiniz bilirsiniz.. Domates fidelerim
Dün sabah erkenden adaya çıktım, torbamda bir aydır büyüttüğüm 25 kadar yerli domates fidesi (gerisi de var), baktım hava fena değil, gideyim Mehmet ile dikelim dedim, toprak hazır. Bir de Van’dan otlu peynir ısmarlamıştım, onları da alırım.
Her yıl tohumdan büyütüyorum fideleri, iyi bir döngü kurdum...
Motorda biraz kuytuca bir yerde olan bitene bakıyorum telefonumdan; Büyükada’ya yaklaşınca kalktık, yine mazbata sohbetinin içine düştük.
Verecekler değil mi? Neyi? Mazbatayı! Tabii ki!
Adalı dostum:
-Verecekler tabii, ama Erdoğan ne demiş biliyor musun, duymuşsundur...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Binali Bey şimdiden bitmiş, Ekrem Bey yolun açık olsun 23 Mayıs 2019 | 2.040 Okunma ‘Sarı öküz’ ulusun yapma iradesinin adıdır, bunu vermeyecektiniz 21 Mayıs 2019 | 163 Okunma 19 Mayıs kurtuluş ve kuruluş inancının çok uzağındayız 20 Mayıs 2019 | 102 Okunma ‘Bir şey mi yapacaksın Kemal?’ ‘Evet Paşam bir şey yapacağım’ 19 Mayıs 2019 | 96 Okunma Zulmü, cani adaylarını ödüllendirmeyin yeter.. 16 Mayıs 2019 | 126 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar