Domates fidesi mi diktik, demokrasi fidesi mi...

Psikolojik bunalıma sokulan millete mazbata tedavisi Her evde her köşede her ayak üstü sohbette, konserde, bakkalda, manavda, otobüste, takside.. tek konuşulan şey mazbata idi. Verilecek mi abi? Tabii “bir bilen” olarak sizi yakalayınca...

Psikolojik bunalıma sokulan millete mazbata tedavisi Her evde her köşede her ayak üstü sohbette, konserde, bakkalda, manavda, otobüste, takside.. tek konuşulan şey mazbata idi. Verilecek mi abi? Tabii “bir bilen” olarak sizi yakalayınca veya yakanıza yapışınca insanlar, onları rahatlatmalısınız:
- Tabii ki verecekler!
- Hay ağzından bal aksın abi. Kesin di mi abim, hocam, Orhan Bey.. artık kim hangi hitabı tutturuyorsa!
- Tabii ki kesin, başka çareleri mi var! Bak kardeşim, ekonomiyi çökertmişler, ortalığa döküldüler para gelsin istiyorlar dünyadan, 500 milyar dolara yakın borçları var, şirketler milyarlarca borcunu ödeyemiyor bankalara.. Sanki her ay işsizlik dolu gibi yağıyor ülkenin üzerine.. Bugün alır mazbatayı... Tersi bir şey ülkeyi batırır..
Yüzlerde kaslar gevşiyor, gülümseyince insanların en güzel olduğunu hepiniz bilirsiniz.. Domates fidelerim
Dün sabah erkenden adaya çıktım, torbamda bir aydır büyüttüğüm 25 kadar yerli domates fidesi (gerisi de var), baktım hava fena değil, gideyim Mehmet ile dikelim dedim, toprak hazır. Bir de Van’dan otlu peynir ısmarlamıştım, onları da alırım.
Her yıl tohumdan büyütüyorum fideleri, iyi bir döngü kurdum...
Motorda biraz kuytuca bir yerde olan bitene bakıyorum telefonumdan; Büyükada’ya yaklaşınca kalktık, yine mazbata sohbetinin içine düştük.
Verecekler değil mi? Neyi? Mazbatayı! Tabii ki!
Adalı dostum:
-Verecekler tabii, ama Erdoğan ne demiş biliyor musun, duymuşsundur...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yıldızların etkisini yitirmesi bir evrensel yasa 03 Ekim 2019 | 117 Okunma 5 bin kişiyi parka sığdırma cambazlığı.. Muhalefet iktidarda olsa? 01 Ekim 2019 | 2.774 Okunma ‘Deprem afet sistemimizi dünya gıpta ile izliyor.’ Peki, ama nesini? 30 Eylül 2019 | 2.300 Okunma Telaş yok, Cumhurbaşkanlığı pürdikkat gelişmeleri izliyor 29 Eylül 2019 | 3.021 Okunma Cumhurbaşkanı karbon salımında 10. lider 26 Eylül 2019 | 2.197 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar