Derin paniğin dışavurumu, tablo kötü

Siyasi psiko-paniğin eylemleri üzerine Korku insana her şeyi yaptırır.. Hele korku derinse.. Çok çok derinse.. Beyin bozulur, panik alarmına ulaşır, psikiyatrların alanına girer, panik atak.

Korku, ilkel beynimizin ürünüdür; oradaki amigdala, korkunun merkezidir.
İnsanın varoluşsal davranışlarını kontrol eder, büyük bir savunma mekanizmasıdır, hayatınız tehlikeye girdiğinde onun etkisi altına girersiniz, sizin kontrolünüz dışında eylemler yapmanıza neden olur.
Kaybetmenin derin korkusu da böyledir. İnsanı kültürel - toplumsal ilişkiler içinde varlık olmaktan çıkarır. İlkel dürtü, endişe, korkularının egemenliğine sokar. Gözün hiçbir şey görmez, tek noktaya, kaybedeceğin noktasına odaklanırsın. Cinayetlere kadar varan saçmalıklar yaptırtır sana kaybetme korkusu.

İktidar tek birey
Sanmayın ki bireyden bahsediyorum.
İktidar ve kadroları söz konusu.
Diyeceksiniz ki iktidar birey mi.
Yanıtım, evet; tek birey. Kaftancıoğlu’nun adını anımsamadığı bakan demedi mi ki “Ben akıllıyım, arkamızda Erdoğan var.” Hepsinin arkasında Erdoğan’ın aklı var.
İktidar kadroları panik içinde.
İktidarı kaybetme derin korkusu, kendilerine siyaseten bile olmayacak işleri yaptırıyor.
Mesela Trabzonlulara Pontus diyor.
Amaçları Ekrem Bey’i aşağılamak, onu “Rumlarla özdeşleştirerek” oy verilmesini engellemek. Rumlara küfür ederek ırkçılık yaparak ayrıca. Ekrem Bey Trabzonlu, dolayısıyla Trabzonlular ayağa kalkıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘İyi ki Gezi var’, ama yeni yalanlar piyasada 22 Temmuz 2019 | 342 Okunma Cumhuriyet ve Amiral Battı Gemisi... ‘Cumhuriyet’iniz var, size bir şey olmaz’ 21 Temmuz 2019 | 79 Okunma ‘FETÖ ve siyasi ayak’ örtülemez, çünkü ortada 251 şehit var! 18 Temmuz 2019 | 297 Okunma Geliyorum diyen darbenin karanlık sayfaları: Sırlar orada 16 Temmuz 2019 | 1.019 Okunma MİT ve iktidar için darbe sürpriz miydi? 15 Temmuz 2019 | 1.736 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar