Demirtaş ve Kavala serbest kalır: ‘Yargıya talimat verilemez’

“Küçük ortak”ın, Arınç’ın Kavala ve Demirtaş ile ilgili yaptığı açıklamalara şiddetli yanıtı ile iktidar cephesinde patlayan “güncel anlaşmazlık”...

“Küçük ortak”ın, Arınç’ın Kavala ve Demirtaş ile ilgili yaptığı açıklamalara şiddetli yanıtı ile iktidar cephesinde patlayan “güncel anlaşmazlık”, Bülent Arınç feda edilerek giderildi. Salı günkü yazımda ortaklığın bozulması konusunda “zamanı gelince” demiştim. Seçimlere 2.5 yıl olduğuna göre, önümüzdeki 1.5 yıl belirleyici olacak. Bu konuyu sürdüreceğim, bazılarını çok sinirlendirse bile!

Küçük ortağın, üstelik depremsi şiddette, Cumhur İttifakı’na ve hükümete sahip çıkması, Cumhur İttifakı’na en çok onların ihtiyacı olduğunu gösterdi.

Kim kontrol ediyor?

Oysa Cumhurbaşkanı’nın, parlamenter sisteme geri dönme ve bu çerçevede yeni ittifaklar kurma fikri, iktidarda kalmak için en son seçenek olsa dahi var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yargı ‘reformu’ para girişine bağlı serbest dolaşımda 26 Ocak 2021 | 233 Okunma 2023’e giderken hedef, CHP’yi dağıtmak 25 Ocak 2021 | 1.642 Okunma Uğur Mumcu’lardan bize kalan miras ve bitmeyen karanlık dönemler 24 Ocak 2021 | 176 Okunma Dünyayı ne bekliyor?.. Çin ile yıkıcı rekabet mi, işbirliği mi?! 21 Ocak 2021 | 1.308 Okunma Bilim, Beyaz Saray’ın başköşesine tırmandı... Çin ile liderlik savaşı ve BÜ 19 Ocak 2021 | 294 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar