Çorlu tren kazası: Halkın protestosuna destek

Türkiye’de özellikle devletin, kendisinin dolaylı veya dolaysız sorumlu olduğu önemli olaylar, kazalar, kitlesel katliamlar konusunda tarihsel olarak vurdumduymaz olduğunu – davrandığını biliyoruz.

Sivas, Madımak Katliamı mesela bunlardan biridir. Baştan sona devlet / hükümet ve yetkililerin önleyebileceği bir katliam, tüm ülkenin gözleri önünde gerçekleşmiş, hükümet / devlet adeta göz yummuştur.
Bu iktidar döneminde yaşadığımız büyük tren kazaları da benzer niteliktedir.
En önemli varlık nedenlerinden biri yurttaşının sağlıklı yaşamasını, hayatını korumak olan devlet ve yöneticisi hükümet, bizzat kendi kusurlarından, vurdumduymazlıklarından dolayı yüzlerce insanımızın ölümüne neden oluyor.
En son Çorlu’da, büyük büyük devlet adamlarının ihmalkârlığı ile olan kazada 7’si çocuk 24 yurttaşımız öldü, 318 kişi de yaralandı.
Devletin yaptığı üstünü örtmeye çalışmak oldu. Yok öyleydi, yok böyleydi, yok bilemezdik, yok iki makinistin suçu... 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘FETÖ ve siyasi ayak’ örtülemez, çünkü ortada 251 şehit var! 18 Temmuz 2019 | 296 Okunma Geliyorum diyen darbenin karanlık sayfaları: Sırlar orada 16 Temmuz 2019 | 1.017 Okunma MİT ve iktidar için darbe sürpriz miydi? 15 Temmuz 2019 | 1.734 Okunma Muhalefet iktidarı devralmaya hazır olmalı... 14 Temmuz 2019 | 368 Okunma Küçülen Türkiye’nin mimarları ve ‘bölünen ümmet’ 11 Temmuz 2019 | 455 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar