Bir yalancı, kışkırtıcı ve utanmaz CEO: McCluskey

Adamın söylediği tek doğru, madenin kaymağını yiyecek, üç beş kuruş da taş öğütmekte, hafriyat yapmakta, dağı altüst etmekte, kazmakta, taşımakta çok usta olan Türklere de...

Adamın söylediği tek doğru, madenin kaymağını yiyecek, üç beş kuruş da taş öğütmekte, hafriyat yapmakta, dağı altüst etmekte, kazmakta, taşımakta çok usta olan Türklere de çöpçülük işleri karşılığında verecek ve sonra basıp gidecek.
Gözümün önünde 1960’larda Almanya’ya giden Türk işçilerinin konumu canlandı. Kendi ülkende süpürücü, temizleyici ağır işçi pozisyonu almak, iktidar ve adamlarına dokunur mu?! Ulan burada da mı yabancı şirketlere uşaklık yapacağız mı diyeceklerdi.. Bir sürü iktidar şirketi hazır hamallığa!
Sadece hamallık yaptırmayacaklar..
Aynı zamanda “bizimkilere” 20 ton siyanür ürettirecekler, onları taşıttıracaklar, havuzları hazırlattıracaklar..
Sadece altın değil gümüşleri de ayrıştırtacaklar.. Süreç içinde ortaya çıkacak başka ağır metalleri de..
Yani tüm pis işleri Türklere yaptıracaklar.. Yılda 100 milyon dolar cebe
Kendileri de sadece beş yıllık sürecin sonunda 514 bin ons altın ve 3.5 milyon ons gümüşü kasalara doldurup dünya piyasalarına sürecekler.
Yanlış hesap yapmadımsa, altının onsu yaklaşık 1500, gümüşün ise 17 küsur dolar. Yani kaba hesapla 850 milyon dolara yakın bir değer.. Tabii bu tahmini olarak ve sanırım milyar doları aşma olasılığı yüksek..
Kasasında Alamos Gold’a ne ne kadar kalır bilmiyorum.. Ama 5 yılın sonunda 500 milyon dolar kalsa, yıl başına 100 milyon dolar eder.
Bizim toprağımız, dağlarımız, zenginliğimiz elimizden uçup gidiyor, geride ot bile yetişmeyecek ölü topraklar, rezil edilmiş dağlar kalacak.
Ayrıca, 1 gr. altın için 4 ton su kullanılacak, düşünü...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir iktidar, 200 milyar ihaleyi neden 5 şirkete verir, çıkarı ne? 16 Mayıs 2021 | 261 Okunma Bayram bayram mafya sorularının yeri ve zamanı mı? 13 Mayıs 2021 | 162 Okunma Bakanlık ve Covid için neler yapılıyor?.. Bir hastane sonuçları 11 Mayıs 2021 | 255 Okunma Covid’de sıtma ilacı.. Peki, Favipiravir’in etkisi var mı? 10 Mayıs 2021 | 658 Okunma ‘Önce zarar ver’, Sağlık Bakanlığı’nın ilkesi mi? 09 Mayıs 2021 | 185 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar