Babacan, Davutoğlu, Gül.. Ne umulur?

Özdemir İnce gerçi bir yönünü yazdı. AKP’den yeni parti kopuşunu, “bir diğer benzerine ülkeyi devir işlemi” anlamına gelecek derin bir eleştiride bulundu ve yağma yok dedi.

Evet, yakın zamana kadar hepsi bir aradaydı ve ülke birdenbire bugüne gelmedi.
Ekonominin cicim aylarının başında Ali Babacan vardı. Tüketim toplumuyla bir ülkenin kalkınamayacağını en iyi onun bilmesi gerekirken, bugünün gelişini ve çöküşünü körükleyenlerden biri değil miydi? En uzun süre bakanlık yaptı, 2015’ten itibaren de kızağa çekildi, çünkü Damat bekliyordu. Reis’in “ekonomiyi de üstlenme” dönemine girilecekti, kendini “ben iyi ekonomistim” benzeri sözlerle tarif etmemiş miydi. Nitekim Merkez Bankası Başkanı’nı yasal açıdan tartışmalı bir yaptım oldu kararnamesiyle görevden alarak gösterdi. Ülkenin pratikte en büyük ekonomistiydi..
Bunu Trump bile yapamıyor. O sadece Fed’e faizleri düşürün diyebiliyor.
Ama bizim Cumhurbaşkanı demekle kalmıyor, fiiliyatta da faizleri bizzat düşürme görevini devralıyor. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Geliyorum diyen darbenin karanlık sayfaları: Sırlar orada 16 Temmuz 2019 | 702 Okunma MİT ve iktidar için darbe sürpriz miydi? 15 Temmuz 2019 | 1.569 Okunma Muhalefet iktidarı devralmaya hazır olmalı... 14 Temmuz 2019 | 367 Okunma Küçülen Türkiye’nin mimarları ve ‘bölünen ümmet’ 11 Temmuz 2019 | 453 Okunma Babacan, Davutoğlu, Gül.. Ne umulur? 09 Temmuz 2019 | 1.112 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar