Atanan AKP rektörü üniversiteyi kötülemekle işe başladı

AKP’li Cumhurbaşkanı, Boğaziçi Üniversitesi’nde rektörlük yapabilecek bir insan bulamadı ki milletvekili olarak seçilecek bir yere koymadığı AKP’li bir öğretim görevlisini, rektör olarak atadı.

AKP’li Cumhurbaşkanı, Boğaziçi Üniversitesi’nde rektörlük yapabilecek bir insan bulamadı ki milletvekili olarak seçilecek bir yere koymadığı AKP’li bir öğretim görevlisini, rektör olarak atadı. Melih Bey, İstanbul’da partinin ve parti belediyelerinin çeşitli kademelerinde görev almış ve sonunda milletvekili olmak istemiş. Siyasal yükselmeyi başaramamış ama hizmetleri unutulmamış!

Bu atamayı aslında üniversiteye saygısızlık olarak değerlendiriyor Boğaziçililer. Haklılar. Cumhurbaşkanı benim için en güvenilir rektör AKP’li rektördür demiş oluyor.

Zaten tercih ettiği rektörlerin hepsi siyasi atamalar, yani yönetimin, Saray’ın, iktidarın adamları.. Bu konuda yanlış tercih yaptığı, liyakate dayalı ve üniversitenin tercihlerini de göze alarak bir rektör atadığı görülmedi. Tek adam tek seçici olmanın getirdiği mutlakıyet yönetiminin tipik örneklerini bu atamalarda net olarak görmekteyiz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Aşısız bir ülke manzarası ve bilinmezlikler 14 Ocak 2021 | 425 Okunma Aşı: Bilinç, bilgi ve aydınlanma düzeyi yerlerde 12 Ocak 2021 | 299 Okunma RTE, AKP ve MHP için iki ankette önemli farklılıklar üzerine 11 Ocak 2021 | 2.988 Okunma Şahin ve Türeci’nin aşı devrimi sürüyor: Sırada MS tedavisi var 10 Ocak 2021 | 1.384 Okunma Üç olay ve AKP’nin demokrasi ile ilişkisi var mı sorusu 07 Ocak 2021 | 834 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar