Akşener, söyledikleri ve arka planı: CHP tamam, evet desin!

Cumhuriyet yazarı Orhan Bursalı bu hafta 'Akşener, söyledikleri ve arka planı: CHP tamam, evet desin!' başlıklı yazısını kaleme aldı.

Meral Akşener’in dünkü konuşmasındaki şiddet dolu ifadeler oldukça rahatsız edici. Parmak kırmaktan tutun hançeri sırtına değil ciğerine saplamak gibi ifadeler, MHP ile AKP gibi iktidar partilerinin dilinden duymaya alışık olduğumuz atmosfere, benzer katkılar yapıyor. Hiç böyle konuşmazdı. Neden acaba diye düşününce bu ifadelere kopan alkışlar nedeni aydınlatıyor belki de.

Parti içinde çeşitli sorunlar olması doğal. AKP ve MHP dışında daha demokratik partilerde siyaset yarışına alışığız. Parti içinde yerel seçim politikasında farklı düşünceleri biliyoruz. Bir milletvekillerinin yalanlarla dolu yolculuğundan sonra yakasına AKP rozeti taktırması, partide arkası gelir mi sorusunu yaratmış olabilir. Daha önce de Yavuz Ağıralioğlu partiden ayrılmıştı.

Akşener, bu sert ve şiddet dolu söylemi, partide bir istikrar sağlamanın ve güçlü liderliğini göstermenin yolu olarak seçmiş olabilir.


Ama yine de mazur görülecek bir şey değil şiddet dili. Ülkenin siyasetin buna gereksinimi mi var! Her tarafımız şiddet zaten!

AKŞENER’İN TARTISI

Akşener yerel seçimlerde yine tamamen kendi adaylarıyla tartıya çıkacağını vurguladı. Dediğim dedik, sözünden dönmeyen bir lider olduğunu göstermekle birlikte Özgür Özel ve arkadaşları için eski tas eski hamam noktasında duruyor. Bu konuda Erdoğan ve Bahçeli ile aynı çizgide.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ayşe Zarakol ve ‘Doğunun Bilgisi Batının Bilimi’ 30 Kasım 2023 | 148 Okunma Dünyanın karanlık tarihini yaşıyoruz ve ponzici zenginler 28 Kasım 2023 | 330 Okunma Yok mudur bahtı kara milleti adaletsiz vergiden kurtaracak? 27 Kasım 2023 | 239 Okunma Kanserde devrimsel gelişmeler ama adaletsizlikler diz boyu 26 Kasım 2023 | 243 Okunma Yerlikaya’ya övgüler ve bazı gerçekler 23 Kasım 2023 | 745 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar