ABD S-400’leri yasaklayınca.. Yarınki görüşmeyi açıklıyorum!

Bir arıtma tesisi yapmak bu kadar mı zor?

ABD S-400’leri yasaklayınca.. Yarınki görüşmeyi açıklıyorum!

Sultan Abdülhamit Recep Tayyip Erdoğan... Cumhurbaşkanı sanmıyorum ki böyle bir nitelemeden rahatsız olsun. Saray ve adamları, hasta, ölümcül yataktaki Osmanlı’yı ayakta tutabilmek ve biraz daha yaşatmak için Abdülhamit’in büyük güçler arasında izlediği politikasına hayranlar!

Abdülhamit Sarayı, kim Osmanlı’ya öncelikle dişlerini gösterdiyse diğer(ler)ini ona karşı koz olarak kullandı. Birbiriyle neredeyse eşit ve saldırgan güçler (İngiltere, Almanya, Çarlık Rusyası, Fransa gibi) arasındaki Osmanlı’yı parçalama ve imparatorluğun en büyük lokmalarını kapma mücadelesi böylece bir parça dengede tutuldu.

.....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yazarımız yıllık izninin bir bölümünü kullandığı için yazılarına bir süre ara vermiştir 27 Haziran 2021 | 23 Okunma Cumhuriyetin zenginliklerini yiyip bitirme dönemi, peki sonrası? 24 Haziran 2021 | 123 Okunma SBK: Siyasi müsilajın - salyanın, dip çukurdan dışa vurumu 22 Haziran 2021 | 271 Okunma Dünya yeni bir savaş döngüsüne girdi, Türkiye de! - 2 21 Haziran 2021 | 497 Okunma Dünya yeni bir savaş döngüsüne girdi, Türkiye de! 20 Haziran 2021 | 304 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar