Yeni parti ne olur?

Yeni bir parti hurafesi uçuruluyor birkaç gündür. Ciddiye alınmaması gerektiğinin son kanıtı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da bu konuda “AK Parti içinde rahatsız olanlar var” diye yorum yapması...

Bana “Saray’daki kaynaklarıma göre” diye başlayıp yazı yazan ve Saray’ı bırakın, iktidara uzak veya yakın tek bir kaynağı olmayan köşe yazarlarının yazılarını andırıyor. Bilmelerine imkan var mı? Bolca temenni kulis şeklinde sunuluyor.

Sağda yeni bir parti kurup Erdoğan’ı devirme fikri epeydir bir sosyal medya muhalifi fantezisi. Türkiye’de partilerin aldığı oy oranlarına bakarak seçmenin çoğunluğunun sağcı olduğu inancına dayanıyor, ama bu da tartışmaya epey açık bir ön kabul. Zira seçmenin sağın ya da solun ne olduğunu, iki farklı çizginin ayrımının farkında olup olmadığı net değil.

Aksine, Türkiye’de belirleyici olan tek siyasi çizgi Erdoğan yanlısı ve karşıtı olmak. İktidara sahip olmak isteyen bütün siyasi hareketler pozisyonunu buna göre alıyor. O yüzden adına sol dediğimiz bir parti radikal sağcıları bünyesine almaktan çekinmiyor bile.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
En erken ölüm 28 Ocak 2020 | 2.232 Okunma Her pisliğin altından WhatsApp ve Facebook çıkmak zorunda mı 25 Ocak 2020 | 3.002 Okunma Trump'ın kaderini belirleyecek birkaç kişi 24 Ocak 2020 | 2.805 Okunma Süt içerek Trump'ı aklayacaklar 23 Ocak 2020 | 2.613 Okunma Rahşan Ecevit'ten nefret etmeyi ne zaman bıraktık 21 Ocak 2020 | 391 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar