Yargı nasıl ele geçirildi

-Washington, D.C.- Anayasa Mahkemesi'nin önünde plaj sandalyeleri ve battaniyelerle 24 saat öncesinden kamp kuranlar vardı önceki gece. Mahkeme'nin Cuma günü hayatını kaybeden üyesi Ruth Bader Ginsburg'un tabutu dün sabah 9:30 gibi Mahkeme'ye...

Washington, D.C.-

Anayasa Mahkemesi’nin önünde plaj sandalyeleri ve battaniyelerle 24 saat öncesinden kamp kuranlar vardı önceki gece. Mahkeme’nin Cuma günü hayatını kaybeden üyesi Ruth Bader Ginsburg’un tabutu dün sabah 9:30 gibi Mahkeme’ye geldi, salgın tedbirleri yüzünden Mart ayından beri kapalı olan salona alındı, sabah 11:00’de kapının önüne çıkarıldı ve halkın ziyaretine açıldı. Naaşı iki gün burada sergilenecek, ardından Kongre’nin önüne götürülecek ve devlet kararıyla uğurlanacak.

İşte 24 saattir kapının önünde bekleyen çift de uzaklardan son görevlerini yapmak için gelmişti Mahkeme’nin önüne. Onu son yolculuğuna uğurlayan ilk kişi olmak için.

NEDEN BU KADAR ÖNEMLİ

Dışarıdan bakıldığında bir yargıcın ölümünün toplumda böylesi bir toplu yasa dönüşmesini anlamak zor olabilir. Steve Jobs öldüğünde Apple mağazalarının önüne çiçekler bırakılmıştı gerçi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Biden bütün anketlerde önde. Yine de kaybedebilir 16 Ekim 2020 | 366 Okunma Amerikan Başkanı neden bu gay marşıyla dans ediyor 15 Ekim 2020 | 290 Okunma Televizyon tartışmalarının gereksizliği üzerine 13 Ekim 2020 | 267 Okunma Ucuz sataşmalar ve diğer notlar 09 Ekim 2020 | 1.278 Okunma Gecenin kazananı kara sinek 08 Ekim 2020 | 355 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar