Trump vergi ödemiyormuş. Kimin umurunda?

New York Times tam da seçim öncesi büyük bombayı patlattı gibi gözüküyor. Amerikan seçimlerinde "October Surprise" denen bir Ekim ayı sürprizi olur, seçimden önce hep böyle bir bomba patlar ve seçim sonucunu etkilemesi beklenir.

New York Times tam da seçim öncesi büyük bombayı patlattı gibi gözüküyor.

Amerikan seçimlerinde “October Surprise” denen bir Ekim ayı sürprizi olur, seçimden önce hep böyle bir bomba patlar ve seçim sonucunu etkilemesi beklenir. Yakın tarihte en bilineni Wikileaks’in Hillary Clinton e-mail’lerini sızdırması, ardından FBI’ın kapattığı soruşturmayı seçime birkaç gün kala yeniden açması, sonra yeniden kapatmasıydı. Clinton’ın kaybetmesinin pek çok nedeni var, ama bu Ekim Sürprizi’nin ona büyük darbe vurduğu aşikar. Trump’a gelince, ona asıl sürpriz Anayasa Mahkemesi ataması sanıyorduk. Ama New York Times’ın stratejik zamanlamayla yayımladığı bu haber şimdi gündemin tepesine yerleşti.

Neler var New York Times’ın haberinde?

Özünde, hiç kimsenin bilmediği bir şey yok. Uzun yıllardır herkes Trump’ın söylediği kadar zengin olmadığını tahmin ediyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mr. Biden'ı gören var mı: Seçim yolundan notlar-3 29 Ekim 2020 | 136 Okunma İyi ki Obama var: Seçim yolundan notlar-2 28 Ekim 2020 | 258 Okunma Bu eyalet tarihin akışını değiştirebilir: Seçim yolundan notlar-1 27 Ekim 2020 | 418 Okunma Trump'ın gecesi 23 Ekim 2020 | 579 Okunma Hayaller üçüncü Obama dönemi 22 Ekim 2020 | 437 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar