Trump giderayak dünyayı karıştırma peşinde

Mike Pompeo’nun hiç kimsenin anlam veremediği, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu ülkeler turu iki ay kala Trump yönetiminin dünyayı nasıl bir krize sürüklemeye çalıştığının örneği.

Donald Trump için yargı yolu—Pennsylvania’daki yüksek mahkemenin göreceği bir dava dışında—tamamen kapandı gibi. Seçimi kaybetse de dolaylı yollardan ikinci dönem de başkanlığı sürdürme ihtimali giderek daha da imkansızlaşıyor. Son hamlesi Joe Biden’ın kazandığı eyaletlerin Cumhuriyetçi yöneticilerini Beyaz Saray’a davet edip, resmi sonuçları farklı bildirmeleri yönünde baskı kurmak. Ama Michigan’dan saraya davetli Cumhuriyetçi bir yetkili böyle bir talebi kabul etmeyeceklerini açıkladı.

Peki ne yapıyor?

Giderayak ABD’de işleyen sistemi çökertmeye çalışıyor, bir anlamda kendisinden sonra geleceklere kaos hazırlıyor. Trump’ın zararı sadece yurtiçinde de değil, bir de dünyayı karıştırmaya çalışıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir "Upper Cihangir" gecesi: Hesaplaşmadan helalleşmek 19 Kasım 2021 | 59 Okunma Arşiv temizliği 18 Kasım 2021 | 98 Okunma Doviz kurunun vuracağı o an 17 Kasım 2021 | 448 Okunma LeBron James'le bir öğleden sonra 15 Kasım 2021 | 129 Okunma Dr. Öz bize Fetullah'ı iade eder mi 12 Kasım 2021 | 184 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar