Trump giderayak dünyayı karıştırma peşinde

Mike Pompeo’nun hiç kimsenin anlam veremediği, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu ülkeler turu iki ay kala Trump yönetiminin dünyayı nasıl bir krize sürüklemeye çalıştığının örneği.

Donald Trump için yargı yolu—Pennsylvania’daki yüksek mahkemenin göreceği bir dava dışında—tamamen kapandı gibi. Seçimi kaybetse de dolaylı yollardan ikinci dönem de başkanlığı sürdürme ihtimali giderek daha da imkansızlaşıyor. Son hamlesi Joe Biden’ın kazandığı eyaletlerin Cumhuriyetçi yöneticilerini Beyaz Saray’a davet edip, resmi sonuçları farklı bildirmeleri yönünde baskı kurmak. Ama Michigan’dan saraya davetli Cumhuriyetçi bir yetkili böyle bir talebi kabul etmeyeceklerini açıkladı.

Peki ne yapıyor?

Giderayak ABD’de işleyen sistemi çökertmeye çalışıyor, bir anlamda kendisinden sonra geleceklere kaos hazırlıyor. Trump’ın zararı sadece yurtiçinde de değil, bir de dünyayı karıştırmaya çalışıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Düşük kapasite, az özgürlük 03 Aralık 2020 | 216 Okunma Bireysel özgürlük mü kamu sağlığı mı 02 Aralık 2020 | 49 Okunma Amerika, İran, İsrail 01 Aralık 2020 | 991 Okunma Pazar yazısı: Diana'nın göğüsleri küçük müydü 29 Kasım 2020 | 210 Okunma Kapımızda savaş ihtimali giderek güçleniyor 28 Kasım 2020 | 919 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar