Sosyal demokratlar için son şans

Hangi araştırma kuruluşu nasıl manipülatif bir anket yayınlayacak bilmiyorum ama yaklaşan yerel seçimlerle ilgili kimi göstergeler asıl mücadele alanının Ankara olacağına işaret ediyor. Mansur Yavaş bir sosyal...

Hangi araştırma kuruluşu nasıl manipülatif bir anket yayınlayacak bilmiyorum ama yaklaşan yerel seçimlerle ilgili kimi göstergeler asıl mücadele alanının Ankara olacağına işaret ediyor. Mansur Yavaş bir sosyal medya umudu mu, yoksa seçmende gerçekten karşılığı var mı göreceğiz.

Kesin olan şu: Muhalefet kazanırsa muhalefete rağmen kazanmış olacak. Anadolu’da bir-iki başka şehirde sürpriz olursa seçmen muhalefeti beğendiği için değil, iktidara mesaj yollamak için tercihini değiştirmiş olacak. Aynı seçmen kısa sürede pişman da olabilir.

Ben en çok CHP’nin kaybetme ihtimali olan ilçeleri takip etmek istiyorum. Geçen seçimde Kaş’ı nasıl kaybettiyse CHP bu seçimde de bir-iki sürpriz kayıp olabilir.

ŞİŞLİ VE ADALAR SORUNU

Özellikle İstanbul’un Şişli ve Adalar’ın el değiştirmesi kimseyi şaşırtmamalı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yayın öncesi komplonun tüm ayrıntıları 19 Haziran 2019 | 21 Okunma İkinizin de başka işi yok mu 18 Haziran 2019 | 160 Okunma Bu program seçim sonucunu değiştirmez 17 Haziran 2019 | 2.696 Okunma Pazar gecesi kim kazanacak 14 Haziran 2019 | 22 Okunma Yumurta önemlidir 13 Haziran 2019 | 245 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar