Sonunda herkes Türkiye’nin dediği yere geliyor. Konu saatlerse

Pazar sabahı uyandığım bir türlü kendimi toparlayamadım. Meğerse ABD’de de yaz saati uygulamasına geçilmiş. Günümüzde saatleri ileri geri almak için özel bir çaba sarf etmemiz gerekmiyor, kullandığımız elektronik aygıtlar bunu bizim için yapıyor...

Tam da bu yüzden eskinin aksine saatlerin ne zaman yeniden ayarlanacağına dair haberleri de kolaylıkta görmezden gelebiliyorum. Evdeki fırının saatiyle telefonum farklılık gösterince anladım yaz saatine geçildiğini.

Kalıcı yaz saatine geçen Türkiye’nin böyle bir derdi yok. Ama bu tartışmayı bitirdiğimiz, bu konuyu hiç dert etmediğimiz anlamına da gelmiyor elbette. Epeydir neredeyse laik-İslamcı çatışması gibi toplumu kutuplaştıran bir konu yaz saati.

Bir tarafın yaptığını körü körüne destekleyenlerle yerenler dışında kimi argümanlar da var. Çocukların sabahın kör karanlığında uyanıp okula gitmelerinden şikayetçi kalıcı yaz saati uygulamasına karşı çıkanlar. Öte yandan, hava daha geç kararıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu seçimlerde ilgimi çeken tek aday 12 Mart 2019 | 12.320 Okunma Sonunda herkes Türkiye’nin dediği yere geliyor. Konu saatlerse 11 Mart 2019 | 3.793 Okunma Yeni parti ne olur? 04 Mart 2019 | 6.703 Okunma Son ustalar kuşağı 21 Şubat 2019 | 2.266 Okunma İnsanları yeniden sinema salonuna bir Türk mü getirecek? 20 Şubat 2019 | 3.214 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar