Sonunda herkes Türkiye’nin dediği yere geliyor. Konu saatlerse

Pazar sabahı uyandığım bir türlü kendimi toparlayamadım. Meğerse ABD’de de yaz saati uygulamasına geçilmiş. Günümüzde saatleri ileri geri almak için özel bir çaba sarf etmemiz gerekmiyor, kullandığımız elektronik aygıtlar bunu bizim için yapıyor...

Tam da bu yüzden eskinin aksine saatlerin ne zaman yeniden ayarlanacağına dair haberleri de kolaylıkta görmezden gelebiliyorum. Evdeki fırının saatiyle telefonum farklılık gösterince anladım yaz saatine geçildiğini.

Kalıcı yaz saatine geçen Türkiye’nin böyle bir derdi yok. Ama bu tartışmayı bitirdiğimiz, bu konuyu hiç dert etmediğimiz anlamına da gelmiyor elbette. Epeydir neredeyse laik-İslamcı çatışması gibi toplumu kutuplaştıran bir konu yaz saati.

Bir tarafın yaptığını körü körüne destekleyenlerle yerenler dışında kimi argümanlar da var. Çocukların sabahın kör karanlığında uyanıp okula gitmelerinden şikayetçi kalıcı yaz saati uygulamasına karşı çıkanlar. Öte yandan, hava daha geç kararıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Yeter yeter… öleceksek ölelim" 04 Aralık 2020 | 586 Okunma Düşük kapasite, az özgürlük 03 Aralık 2020 | 237 Okunma Bireysel özgürlük mü kamu sağlığı mı 02 Aralık 2020 | 51 Okunma Amerika, İran, İsrail 01 Aralık 2020 | 1.083 Okunma Pazar yazısı: Diana'nın göğüsleri küçük müydü 29 Kasım 2020 | 212 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar