Ne oldu?

İnce’nin ekranda izlemesi keyifli ama sandıkta karşılığı sınırlı olacak demiştim. “Ben demiştim” diye ego patlaması için vurgulamıyorum bunu. Muharrem İnce’nin...

İnce’nin ekranda izlemesi keyifli ama sandıkta karşılığı sınırlı olacak demiştim. “Ben demiştim” diye ego patlaması için vurgulamıyorum bunu. Muharrem İnce’nin aldığı yüzde 30’luk oyu da küçümsemiyorum. Ama sandıklar açıldığından beri şok üstüne şok yaşayan, hayal kırıklığıyla komplo teorilerine sarılan, büyük yıkıntı içindeki muhaliflerin yanılsamasına dikkat çekmek istiyorum.

Daha önce Ekmeleddin İhsanoğlu ya da Mustafa Sarıgül’ün aday olduğu seçimlerdekine benzer bir yenilginin nedeni seçim öncesi (hatta her seçim öncesi) Türkiye’yi kendi mahallesinden ibaret gören seçmenin körlüğü. Bu mahalle sosyal medya sayesinde daha da genişledi, ama tam da bu sebepten daha da içine kapandı.

Yaptığı en büyük hata, bir icraat ya da program sunmak yerine “Erdoğan’a laf çakan adam”karakterine yatırım yapmaktı. Tek vaadi “Erdoğan gitsin yeter” olan bir seçim stratejisinin tutması imkânsızdı. Kendi tabanında puan topladı, dışarıdan tek bir oy bile çalamadı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Demokrasi için yeni tehdit YouTube 15 Ağustos 2019 | 176 Okunma Taksim 14 Ağustos 2019 | 90 Okunma Istakoz yarışı geri döner mi 13 Ağustos 2019 | 210 Okunma Arkadaşlar kanalıma abone olmayı unutmayın 12 Ağustos 2019 | 68 Okunma Bu yalanı medyaya kim sattı 09 Ağustos 2019 | 2.700 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar