Mr. Biden'ı gören var mı: Seçim yolundan notlar-3

Joe Biden son iki haftayı evinden pek çıkmadan geçirdi. Hadi ilk hafta bahanesi televizyon tartışmasına hazırlanmaktı, dört-beş gün ortadan kayboldu ve ezber yaptı. Buna rağmen ekrandaki performansı vasattı.

Miami

Joe Biden son iki haftayı evinden pek çıkmadan geçirdi. Hadi ilk hafta bahanesi televizyon tartışmasına hazırlanmaktı, dört-beş gün ortadan kayboldu ve ezber yaptı. Buna rağmen ekrandaki performansı vasattı. Seçimin son dönemecine girildiğinde de ilk mitingini yaşadığı Delaware’de yaptı. Washington, D.C. ve New York arasında sıkışmış bu eyalet hiç kimsenin ihtiyaç molası için bile durmadığı, yaşayan herkesin de bir an önce kurtulmayı hayal ettiği unutulmuş bir yer. Seçimler için herhangi bir önemi yok, siyasete bir etkisi de yok. Kim bilir, belki de bu eyaletin tek varlık nedeni Türk zenginlerinin teknelerini kaydettirmelerine imkan tanımasıdır. Burada miting yapmanın hiç kimseye faydası yok.

Pennsylvania doğumlu Biden zamanında bu eyalete taşınmış, bir daha da çıkamaz oldu. Televizyon tartışmasından sonra da halka evine yakın bir yerden seslendi. Önceki gün Pennsylvania’da son dakikada miting düzenlediği haberi geldi; meğerse Delaware sınırıymış gittiği yer. Biden bu seçim döneminde bir gece bile başka bir şehirde uyumadı, uzun yolculuğa çıkmadı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Yeter yeter… öleceksek ölelim" 04 Aralık 2020 | 540 Okunma Düşük kapasite, az özgürlük 03 Aralık 2020 | 237 Okunma Bireysel özgürlük mü kamu sağlığı mı 02 Aralık 2020 | 50 Okunma Amerika, İran, İsrail 01 Aralık 2020 | 1.083 Okunma Pazar yazısı: Diana'nın göğüsleri küçük müydü 29 Kasım 2020 | 212 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar