Kürtlerin geleceği Türkiye'dir

Türk Ordusu'nun Afrin zaferinin görünmeyen bir sonucu var: Kürtlerin aslında Türkiye Cumhuriyeti'nden başka dostu yoktur. Ne ABD, ne PKK... Haftalardır PKK yanlısı yayın organlarında bir "direniş" masalı pazarlanıyordu....

Türk Ordusu'nun Afrin zaferinin görünmeyen bir sonucu var: Kürtlerin aslında Türkiye Cumhuriyeti'nden başka dostu yoktur. Ne ABD, ne PKK... Haftalardır PKK yanlısı yayın organlarında bir "direniş" masalı pazarlanıyordu. ABD'ye sırtını dayamayı umut eden örgüt kendince meydan okuyordu. Son anda ortada kaldılar... Bu kim bilir kaçıncı kandırılmaları.

PKK zaman zaman havaya girse de hiçbir zaman istediğini ona sunacak bir uluslararası destek bulamayacak. Bir paralı asker gibi çıkarlar doğrultusuna kullanılacak ve unutulacak. Zaten savaşın tarafları meşru bir devlet ile bir terör örgütüyse geçici çıkarlara rağmen uluslararası hakemlerin tutacağı nihai saf her zaman bellidir.

ABD hiçbir zaman PKK’ya bir söz ya da garanti vermedi zaten. İleride ihtiyacı olursa bugün olduğu gibi kullanmaya devam eder.

Ama bir gerçek net bir şekilde anlaşıldı: Türkiye direndiği sürece bölge haritası yeniden şekillenmeyecek.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Garson bana bir antrikot 25 Nisan 2019 | 58 Okunma Kültür A.Ş. 24 Nisan 2019 | 14 Okunma Bir Kürt partisi olarak CHP 23 Nisan 2019 | 138 Okunma İyi de 'Kılışdar'ın hiç mi suçu yok 22 Nisan 2019 | 126 Okunma Son iki haftadan ne öğrendik 18 Nisan 2019 | 69 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar