Kemal Bey ne yapar?

Siyasi partilerde çokseslilik görünürde olumlu bir demokratik teamül, ama CHP özelinde daha çok kafa karışıklığına tekabül ediyor. Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı adayı olma ihtimali, CHP ve SP'nin onu...

Siyasi partilerde çokseslilik görünürde olumlu bir demokratik teamül, ama CHP özelinde daha çok kafa karışıklığına tekabül ediyor. Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı adayı olma ihtimali, CHP ve SP'nin onu çatı adayı yapma projesi parti içinde de bölünmelere yol açmışa benziyor. Partinin bazı yöneticileri Abdullah Gül'e net bir şekilde, üstelik kamuoyu önünde karşı çıkıyor. Öte yandan, Gül kapısını açık bırakan partililer de var.

CHP’nin DNA’sıyla oynanıp açılım adı altında yeni isimlerin getirilmesinin böylesi bir kaosun kapısını aralaması kaçınılmazdı.

Hangisi gerçek CHP? Ya da böyle bir sorunun artık anlamı bile kalmadı mı?

Doğrusu, bu aşamada milletvekillerinin ve hatta parti yöneticilerinin söylediklerinin pek bir kıymeti de yok. İttifak ve cumhurbaşkanı adaylığı için Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na tam yetki verildi parti meclisi tarafından.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Demokrasi için yeni tehdit YouTube 15 Ağustos 2019 | 176 Okunma Taksim 14 Ağustos 2019 | 90 Okunma Istakoz yarışı geri döner mi 13 Ağustos 2019 | 210 Okunma Arkadaşlar kanalıma abone olmayı unutmayın 12 Ağustos 2019 | 68 Okunma Bu yalanı medyaya kim sattı 09 Ağustos 2019 | 2.700 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar