Kemal Bey ne yapar?

Siyasi partilerde çokseslilik görünürde olumlu bir demokratik teamül, ama CHP özelinde daha çok kafa karışıklığına tekabül ediyor. Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı adayı olma ihtimali, CHP ve SP'nin onu...

Siyasi partilerde çokseslilik görünürde olumlu bir demokratik teamül, ama CHP özelinde daha çok kafa karışıklığına tekabül ediyor. Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı adayı olma ihtimali, CHP ve SP'nin onu çatı adayı yapma projesi parti içinde de bölünmelere yol açmışa benziyor. Partinin bazı yöneticileri Abdullah Gül'e net bir şekilde, üstelik kamuoyu önünde karşı çıkıyor. Öte yandan, Gül kapısını açık bırakan partililer de var.

CHP’nin DNA’sıyla oynanıp açılım adı altında yeni isimlerin getirilmesinin böylesi bir kaosun kapısını aralaması kaçınılmazdı.

Hangisi gerçek CHP? Ya da böyle bir sorunun artık anlamı bile kalmadı mı?

Doğrusu, bu aşamada milletvekillerinin ve hatta parti yöneticilerinin söylediklerinin pek bir kıymeti de yok. İttifak ve cumhurbaşkanı adaylığı için Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na tam yetki verildi parti meclisi tarafından.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Beyaz Saray'daki iki ırkçı 01 Haziran 2020 | 2.388 Okunma Minneapolis'te ertesi sabah 31 Mayıs 2020 | 345 Okunma Protestoların merkezi Minneapolis'ten ilk notlar 30 Mayıs 2020 | 315 Okunma 12 soruda: Amerika neden yanıyor 29 Mayıs 2020 | 2.739 Okunma İhtiyacınız olan tek televizyon dizisi rehberi (Genişletilmiş baskı) 24 Mayıs 2020 | 619 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar