İstanbul'da "Arabic Club" ne alaka?

Ortaköy'de, köprünün hemen ayağındaki köşkün kapısında "Arabic Club" yazıyor, ama burası bir zamanlar İstanbul'un en gözde gece kulüplerinden biriydi.

Adını binyılın başında yaygınlaşan son derece tehlikeli bir parti kimyasalından alan Crystal'dan Pazar günü güneş doğduğunda çıkmak, partinin hiç bitmemesi, ya da kapıdan içeri gün doğarken girmek epey sıradandı. Elektronik müzik hiçbir zaman benim ortamım olmadı, o yüzden kentin partici takımında olduğu gibi Crystal nostaljisi yok bende. Belki bir-iki defa gitmişimdir, onu bile tam hatırlamıyorum. Ama Crystal'in bir dönemin İstanbul'undaki yerini çok çok iyi biliyorum. Şimdi o yerde "Arabic club" yazısını görünce de hem gülümsüyorum tarihin bu kötü şakası karşısında, hem de öfkeleniyorum. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye'nin Met Gala'sı 06 Aralık 2019 | 114 Okunma "Biz kaç kişiyiz" sorusunun yanıtı belli oldu: 1.5 milyon insan 04 Aralık 2019 | 52 Okunma Hasan Cemal'in Berlin'den yazamadığı yazı veya Hasan Cemal'in her duruma uygun yazacağı tek yazı 03 Aralık 2019 | 75 Okunma İstanbul'da "Arabic Club" ne alaka? 02 Aralık 2019 | 231 Okunma Bu kitap neden yazıldı ve kim okuyacak 27 Kasım 2019 | 2.529 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar