İnsanları yeniden sinema salonuna bir Türk mü getirecek?

Amerika ve İspanya'da bankacılık yapan Rıfat Oğuz epeydir Los Angeles merkezli Sinemia adlı şirketiyle sinema salonlarına daha fazla insanın gitmesi için uğraşıyor. ABD dışında Kanada, İngiltere, Avustralya ve...

Amerika ve İspanya’da bankacılık yapan Rıfat Oğuz epeydir Los Angeles merkezli Sinemia adlı şirketiyle sinema salonlarına daha fazla insanın gitmesi için uğraşıyor. ABD dışında Kanada, İngiltere, Avustralya ve Türkiye’de faaliyet gösteriyor şirket ve kabaca tarif edersem sinema salonlarına bir tür abonelik sağlıyor. Değişik paketlere göre aylık belli bir ücret ödüyorsunuz, paketinize uygun sayıda film izliyorsunuz. Cebinizden çıkan para ise her ay sabit.
New York ve Los Angeles gibi şehirlerde sinema bileti 17 dolara satılıyor,Sinemia’ya abone olduğunuzda tek film izleseniz bile kara geçmiş oluyorsunuz. Bazen promosyonlara göre ayda 8 dolara üç film izleniyor mesela.
Ama tabii birçok kullanıcı gibi benim de aklımda bu işin nasıl sürdürülebileceği var. Zira Sinemia salonlara tam bilet fiyatını doğrudan ödüyor, kullanıcıya yansıtmasa da. Sinemia’dan daha önce kurulan ve bu modeli yaygınlaştıran Moviepass’in sonu hüsran oldu.

KONTROLLÜ BÜYÜME

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şaka mısın kardeşim 15 Ekim 2019 | 27 Okunma Bir numaralı Türkiye düşmanını nasıl işlettiler 11 Ekim 2019 | 3.437 Okunma Savaşın kazananı ve diğer kazananı 10 Ekim 2019 | 2.339 Okunma Başkan'ın bütün adamları (ve bazı kadınları) 09 Ekim 2019 | 2.567 Okunma ABD'yle yeni kriz Succession dizisi mi? 08 Ekim 2019 | 2.677 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar