İnsanları yeniden sinema salonuna bir Türk mü getirecek?

Amerika ve İspanya'da bankacılık yapan Rıfat Oğuz epeydir Los Angeles merkezli Sinemia adlı şirketiyle sinema salonlarına daha fazla insanın gitmesi için uğraşıyor. ABD dışında Kanada, İngiltere, Avustralya ve...

Amerika ve İspanya’da bankacılık yapan Rıfat Oğuz epeydir Los Angeles merkezli Sinemia adlı şirketiyle sinema salonlarına daha fazla insanın gitmesi için uğraşıyor. ABD dışında Kanada, İngiltere, Avustralya ve Türkiye’de faaliyet gösteriyor şirket ve kabaca tarif edersem sinema salonlarına bir tür abonelik sağlıyor. Değişik paketlere göre aylık belli bir ücret ödüyorsunuz, paketinize uygun sayıda film izliyorsunuz. Cebinizden çıkan para ise her ay sabit.
New York ve Los Angeles gibi şehirlerde sinema bileti 17 dolara satılıyor,Sinemia’ya abone olduğunuzda tek film izleseniz bile kara geçmiş oluyorsunuz. Bazen promosyonlara göre ayda 8 dolara üç film izleniyor mesela.
Ama tabii birçok kullanıcı gibi benim de aklımda bu işin nasıl sürdürülebileceği var. Zira Sinemia salonlara tam bilet fiyatını doğrudan ödüyor, kullanıcıya yansıtmasa da. Sinemia’dan daha önce kurulan ve bu modeli yaygınlaştıran Moviepass’in sonu hüsran oldu.

KONTROLLÜ BÜYÜME

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Arı kovanı 22 Mayıs 2019 | 18 Okunma Ben uyarmış olayım da 20 Mayıs 2019 | 35 Okunma Gerçekler acıtır 17 Mayıs 2019 | 234 Okunma San Marino kazanınca biz de kazanmış sayılacak mıyız 16 Mayıs 2019 | 59 Okunma Yayınlanmayan basket maçını izlerken 15 Mayıs 2019 | 1.365 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar