İnsanları yeniden sinema salonuna bir Türk mü getirecek?

Amerika ve İspanya'da bankacılık yapan Rıfat Oğuz epeydir Los Angeles merkezli Sinemia adlı şirketiyle sinema salonlarına daha fazla insanın gitmesi için uğraşıyor. ABD dışında Kanada, İngiltere, Avustralya ve...

Amerika ve İspanya’da bankacılık yapan Rıfat Oğuz epeydir Los Angeles merkezli Sinemia adlı şirketiyle sinema salonlarına daha fazla insanın gitmesi için uğraşıyor. ABD dışında Kanada, İngiltere, Avustralya ve Türkiye’de faaliyet gösteriyor şirket ve kabaca tarif edersem sinema salonlarına bir tür abonelik sağlıyor. Değişik paketlere göre aylık belli bir ücret ödüyorsunuz, paketinize uygun sayıda film izliyorsunuz. Cebinizden çıkan para ise her ay sabit.
New York ve Los Angeles gibi şehirlerde sinema bileti 17 dolara satılıyor,Sinemia’ya abone olduğunuzda tek film izleseniz bile kara geçmiş oluyorsunuz. Bazen promosyonlara göre ayda 8 dolara üç film izleniyor mesela.
Ama tabii birçok kullanıcı gibi benim de aklımda bu işin nasıl sürdürülebileceği var. Zira Sinemia salonlara tam bilet fiyatını doğrudan ödüyor, kullanıcıya yansıtmasa da. Sinemia’dan daha önce kurulan ve bu modeli yaygınlaştıran Moviepass’in sonu hüsran oldu.

KONTROLLÜ BÜYÜME

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu seçimlerde ilgimi çeken tek aday 12 Mart 2019 | 12.321 Okunma Sonunda herkes Türkiye’nin dediği yere geliyor. Konu saatlerse 11 Mart 2019 | 3.793 Okunma Yeni parti ne olur? 04 Mart 2019 | 6.703 Okunma Son ustalar kuşağı 21 Şubat 2019 | 2.267 Okunma İnsanları yeniden sinema salonuna bir Türk mü getirecek? 20 Şubat 2019 | 3.214 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar