İkinizin de başka işi yok mu

Reha Muhtar bir ara içki ve sigaranın zararlarını anlatarak yayın yönetmeni olmak istiyordu, köşesinden oldu. Fatih Çekirge de şimdi Hürriyet'in başına geçmek için kendince benzer bir taktik uyguluyor.

Netflix’teki “Black Mirror” dizisinin izleyip de alt metnini tam anlamadığı bir bölümüne “Toplumu eşcinselliğe özendiriyor,” diye saldırmak Fatih Çekirge’yi GYY yapar mı? Hayır, kötü haberi ben vermiş olayım. İnsanın bazen yenilgiyi kabullenmesi gerekiyor. Zaten bu iktidar oyunlarında paslandığı yanlış zamanlamasından belli.
Çekirge’nin muhafazakarmış gibi görünüp Netflix’i hedefe koyduğu gün iktidar partisi gençlere“10 GB bedava İnternet’le Netflix izleyeceksiniz,” vaadinde bulunuyordu. 
Fatih Çekirge’yi şahsen tanıyorum, homofobik olmadığını çok iyi biliyorum. “Toplumun eşcinselliğe özendirilmesi” konusunda neyi kastettiğini ise anlayamadım. Mesela ben Fatih Çekirge’yi görünce toplumu heteroseksüelliğe özendirdiği için paniğe kapılmıyorum, ya da kendim özenmiyorum… Allah korusun zaten, nesine özeneyim? 
Çekirge’ye diyeceklerim bu kadar. Daha fazlasını yakın arkadaşları yazar Yıldırım Türker ve en meşhur şiirinde Türkiye’ye erkek cinsel organ heykelleri dikilmesini isteyen şair küçük İskender’den öğrenebilir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir de İngilizcesi olsaydı 19 Temmuz 2019 | 2.877 Okunma Her yazın olmazsa olmaz "Çeşme-Bodrum yerine Yunan adalarına gidelim" yazısı 18 Temmuz 2019 | 15 Okunma Ali Babacan yeni İsmail Cem mi olacak 16 Temmuz 2019 | 3.548 Okunma Günün anlam ve önemi 15 Temmuz 2019 | 2.340 Okunma Ekrem İmamoğlu'na "Solcuyum" dedirtemedim 09 Temmuz 2019 | 71 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar