İkinizin de başka işi yok mu

Reha Muhtar bir ara içki ve sigaranın zararlarını anlatarak yayın yönetmeni olmak istiyordu, köşesinden oldu. Fatih Çekirge de şimdi Hürriyet'in başına geçmek için kendince benzer bir taktik uyguluyor.

Netflix’teki “Black Mirror” dizisinin izleyip de alt metnini tam anlamadığı bir bölümüne “Toplumu eşcinselliğe özendiriyor,” diye saldırmak Fatih Çekirge’yi GYY yapar mı? Hayır, kötü haberi ben vermiş olayım. İnsanın bazen yenilgiyi kabullenmesi gerekiyor. Zaten bu iktidar oyunlarında paslandığı yanlış zamanlamasından belli.
Çekirge’nin muhafazakarmış gibi görünüp Netflix’i hedefe koyduğu gün iktidar partisi gençlere“10 GB bedava İnternet’le Netflix izleyeceksiniz,” vaadinde bulunuyordu. 
Fatih Çekirge’yi şahsen tanıyorum, homofobik olmadığını çok iyi biliyorum. “Toplumun eşcinselliğe özendirilmesi” konusunda neyi kastettiğini ise anlayamadım. Mesela ben Fatih Çekirge’yi görünce toplumu heteroseksüelliğe özendirdiği için paniğe kapılmıyorum, ya da kendim özenmiyorum… Allah korusun zaten, nesine özeneyim? 
Çekirge’ye diyeceklerim bu kadar. Daha fazlasını yakın arkadaşları yazar Yıldırım Türker ve en meşhur şiirinde Türkiye’ye erkek cinsel organ heykelleri dikilmesini isteyen şair küçük İskender’den öğrenebilir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yine aynı tartışma: Gazetecilik nasıl kurtulur 15 Kasım 2019 | 94 Okunma Trump orada değildi 14 Kasım 2019 | 140 Okunma Mümtaz Soysal kuş değildi 13 Kasım 2019 | 152 Okunma Üç kitap 12 Kasım 2019 | 3.428 Okunma Kavgaya kaldığımız yerden devam Nazlı Hanım 08 Kasım 2019 | 203 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar