İkinci Selo rüzgârı eser mi?

Büyük bir sürpriz olmazsa HDP'nin hapisteki eski genel başkanı Selahattin Demirtaş'ın Cumhurbaşkanı adayı olması bekleniyor. Aldığım bilgilere göre Demirtaş kararsız, partisi de. Ama taban baskısı daha...

Büyük bir sürpriz olmazsa HDP'nin hapisteki eski genel başkanı Selahattin Demirtaş'ın Cumhurbaşkanı adayı olması bekleniyor. Aldığım bilgilere göre Demirtaş kararsız, partisi de. Ama taban baskısı daha evvel olduğu gibi Demirtaş'ı yeniden aday yapacak gibi görünüyor. Bu sefer medya desteği olmadan, saz çalmadan, meydanlara çıkmadan bir Cumhurbaşkanı adayı olacak Demirtaş. Gerçi seçime 2 ay kalmışken kampanyanın da önemi pek yok ama yine de Demirtaş görünmez bir aday olacak eğer seçime girerse.

Daha önce kendi başına yüzde 10'luk bir potansiyele sahip olan, merkez medyanın desteğini alan ve birçok kesimde sempati uyandıran Demirtaş bu şartlar altında aynı rüzgârı yakalayabilir mi?

HDP’lilerin hesabı, Demirtaş’ın partinin oy oranının çok daha üstünde bir tabana hitap ettiği. Yüzde 18 gibi rakamlar telaffuz ediyorlar Demirtaş’ın şahsi karizmasının ulaşabileceği nokta olarak.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ekrem İmamoğlu farkında değil 19 Ağustos 2019 | 4.843 Okunma Demokrasi için yeni tehdit YouTube 15 Ağustos 2019 | 179 Okunma Taksim 14 Ağustos 2019 | 91 Okunma Istakoz yarışı geri döner mi 13 Ağustos 2019 | 211 Okunma Arkadaşlar kanalıma abone olmayı unutmayın 12 Ağustos 2019 | 68 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar