İkinci Selo rüzgârı eser mi?

Büyük bir sürpriz olmazsa HDP'nin hapisteki eski genel başkanı Selahattin Demirtaş'ın Cumhurbaşkanı adayı olması bekleniyor. Aldığım bilgilere göre Demirtaş kararsız, partisi de. Ama taban baskısı daha...

Büyük bir sürpriz olmazsa HDP'nin hapisteki eski genel başkanı Selahattin Demirtaş'ın Cumhurbaşkanı adayı olması bekleniyor. Aldığım bilgilere göre Demirtaş kararsız, partisi de. Ama taban baskısı daha evvel olduğu gibi Demirtaş'ı yeniden aday yapacak gibi görünüyor. Bu sefer medya desteği olmadan, saz çalmadan, meydanlara çıkmadan bir Cumhurbaşkanı adayı olacak Demirtaş. Gerçi seçime 2 ay kalmışken kampanyanın da önemi pek yok ama yine de Demirtaş görünmez bir aday olacak eğer seçime girerse.

Daha önce kendi başına yüzde 10'luk bir potansiyele sahip olan, merkez medyanın desteğini alan ve birçok kesimde sempati uyandıran Demirtaş bu şartlar altında aynı rüzgârı yakalayabilir mi?

HDP’lilerin hesabı, Demirtaş’ın partinin oy oranının çok daha üstünde bir tabana hitap ettiği. Yüzde 18 gibi rakamlar telaffuz ediyorlar Demirtaş’ın şahsi karizmasının ulaşabileceği nokta olarak.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İhtiyacınız olan tek televizyon dizisi rehberi (Genişletilmiş baskı) 24 Mayıs 2020 | 613 Okunma Üniversite sınavı kaldırılsın 23 Mayıs 2020 | 112 Okunma Kamu sağlığı mı ibadet özgürlüğü mü 21 Mayıs 2020 | 264 Okunma Yeni Soğuk Savaş, virüs ve medya patronu 20 Mayıs 2020 | 207 Okunma Mucize aşının arkasındaki milyarderler 19 Mayıs 2020 | 324 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar