İbrahim Tatlıses neden Trump'a oy verecek

New York'un Bronx ve Queens bölgesinden Temsilciler Meclisi'ne seçilen Alexandra Ocasio-Cortez kısa sürede dünyanın tanıdığı bir siyasi figüre dönüştü.

New York’un Bronx ve Queens bölgesinden Temsilciler Meclisi’ne seçilen Alexandra Ocasio-Cortez kısa sürede dünyanın tanıdığı bir siyasi figüre dönüştü. Ama geçtiğimiz haftalarda yapılan Demokrat Parti kurultayında ona sadece birkaç dakika süre tanıdılar. Halbuki herhangi bir kurumda kimin rating’i yüksekse ona daha fazla süre tanınır, en basit kuraldır. Ama korkak Demokratlar yaklaşan sol dalgadan korktular, AOC’yi çok ön plana çıkarırlarsa rakipleri tarafından radikal sola teslim olmakla suçlanacaklarını hesap edip görmezden geldiler.

Siyasette denge korumak çetrefilli bir iş, sosyalizmden kaçan Demokratlar şimdi de yaklaşan seçimde ana dilleri İspanyolca olan Amerikalı seçmen tabanlarını -LatinX seçmen- kaybetmek üzereler.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Amerikan demokrasisi bir yalandan mı ibaret 26 Eylül 2020 | 457 Okunma Yargı nasıl ele geçirildi 24 Eylül 2020 | 580 Okunma Asıl hedef dindar yargı projesi 22 Eylül 2020 | 304 Okunma Amerika'daki krize dair merak ettiğiniz her şey 21 Eylül 2020 | 955 Okunma Sadece seçim sonucunu değil tarihi değiştirecek bir ölüm 19 Eylül 2020 | 1.472 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar