Herkes gaza gelmeye hazır

Türkiye'de hayatını sosyal medya başında geçiren azımsanmayacak bir kesimin vaktini ve enerjisini toplumsal trollerle harcamasına her seferinde şaşkınlık geçiriyorum. Asansör fetvası veren din adamı meselesi tam...

Türkiye'de hayatını sosyal medya başında geçiren azımsanmayacak bir kesimin vaktini ve enerjisini toplumsal trollerle harcamasına her seferinde şaşkınlık geçiriyorum.

Asansör fetvası veren din adamı meselesi tam bitmişti ki Nişantaşı'nda sivilleri öldüreceğinden söz eden televizyon sunucusu çıktı. Kim bu adam, hangi televizyonda konuşur, etkisi ve erişim alanı nedir?

Trolün amacı dikkat çekmek zaten, Türkiye’nin sözde aydınlık insanları her seferinde bu tuzağa düşerek birtakım marjinal karakterlere istedikleri şöhreti ulaştırıyor. Bu oyunda reklamın iyisi kötüsü olmadığından ilgi arsızları da düzenden nasıl faydalanacaklarını iyi biliyor.

Dün milyonlarca kişi onun adını öğrendi, görüntüsünü paylaştı, kınarmış gibi gözükse de aslında ona 15 dakikalık şöhreti armağan etti.

Halbuki görmezden gelmek en büyük ceza değil mi? Zaten meczupların asıl amacı kendilerinden söz ettirmek ve gündeme hâkim olmak.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Resultante importante 26 Eylül 2022 | 113 Okunma Sanatçı olmak bu kadar kolay işte 23 Eylül 2022 | 218 Okunma Çok contemporary'iyiz şekerim 21 Eylül 2022 | 87 Okunma Tartışmalı tavuk göğsü videosu hakkında her şey: Fatih Tutak anlatıyor 15 Eylül 2022 | 30 Okunma Tunç Soyer'in de bir siyasi iddiası var ama diğerlerinden farklı 14 Eylül 2022 | 312 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar