Genel Başkan'ın bütün adamları: Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'nun medya kavgası

Habertürk Gazetesi Yazarı Oray Eğin'in bugünkü (23.11.2022)'' Genel Başkan'ın bütün adamları: Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu'nun medya kavgası'' başlıklı yazısı.

Her şey zabıta baskınıyla başladı

Yayın yönetmeni Metin Yılmaz’ın telefonu çaldığında birinci sayfanın manşetini düşünüyordu. Sözcü bir manşet gazetesi olduğu için en önemli unsur kapaktaki slogandı. Henüz yazı işleri toplantısına epey vardı ama önündeki ekrandan akan haberlerden hangisinin tepeye çıkacağı aşağı yukarı belliydi.

Telefon o sırada çaldı. Arayan yaklaşık beş yıldır mecburen Londra’da yaşayan patronu Burak Akbay’dı. Babası, efsane gazeteci ve “Gölge Adam” olarak nam salan Ertuğrul Akbay hayatını kaybettikten sonra annesi Boğaz’daki evde yaşamaya tek başına devam ediyordu. Ancak o sabah belediyenin zabıta ekipleri kapıya dayanarak yaşlı kadına panik yaşatmıştı. Oğlu uzaktaydı, eli kolu bağlıydı. Yılmaz’ı arayarak durumu iletti, gazetenin avukatı derhal yola çıktı ve zabıtanın neden geldiğini anlamaya çalıştılar.

Ama anlayamadılar.

Ne Sözcü’nün avukatına ne de Metin Yılmaz’a açıklama yapıldı. Yılmaz hemen seçim döneminde karşılıksız destek verdiği İmamoğlu’nu aradı ama başkan telefona çıkmadı. Zabıta da herhangi bir bilgi vermedi. Sözcü bu sessizliği ve zabıta hamlesini İnternet sitesinde çıkan ve belediyeyi zor durumda bırakan iki haberin misillemesi olarak yorumladı ve İstanbul Belediye Başkanı’na karşı tavır aldı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Uyku ve gazetecilik 08 Aralık 2022 | 323 Okunma Aslı Baykal'ın beyin takımı 07 Aralık 2022 | 253 Okunma Türkiye'yi Türkler mi yönetmeli 06 Aralık 2022 | 284 Okunma Şimdi Kılıçdaroğlu vakti mi 05 Aralık 2022 | 796 Okunma Aile meselesi 30 Kasım 2022 | 79 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar