Ekrem İmamoğlu'yla birkaç saat: "Kurtarıcı değil hizmetkarım"

Ekrem İmamoğlu aslında İstanbul'a belediye başkanı olmayacaktı. Hatta hiç siyasete bile girmeyecek, Beylikdüzü belediye başkanlığı bile yapmayacaktı.

Eğer hayat planlandığı gibi gitseydi bugüne kadar 20-25 kere ziyaret ettiği Viyana’dan bir ev alacak ve oraya yerleşecekti. Ama, onun için de hayatta hiçbir şey planlandığı gibi gitmedi ve bir sene önce Beylikdüzü’nde yaşayanlar dışında hiç kimsenin adını bilmediği biri şimdi muhalif mahallenin tek umudu durumda.

“Kurtarıcı mısınız” diyorum doğrudan, “Ben kendimi hizmetkar olarak görüyorum,” diye yanıt veriyor.

Bu ilginin boyutlarını anlamak için onu yaşadığı ve yönettiği Beylikdüzü’nde görmek gerekiyor. Geçen hafta bir akşam bana semtte yaptığı yaşam vadisini gezdirirken geleceğin ne getireceğini kendisinin bilmediğini söylüyor.

“Ama her ihtimali şimdiden reddetmek de gerekmiyor,” diyor ekliyor bundan sonraki yolculuğunun Cumhurbaşkanlığı olup olmayacağına dair.“Yoksa beş sene önce bir gün İstanbul’u yöneteceğimizi de bilemezdik.”

“Evet,” diyorum. “Siz de Viyana’ya yerleşecektiniz.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir de İngilizcesi olsaydı 19 Temmuz 2019 | 2.820 Okunma Her yazın olmazsa olmaz "Çeşme-Bodrum yerine Yunan adalarına gidelim" yazısı 18 Temmuz 2019 | 15 Okunma Ali Babacan yeni İsmail Cem mi olacak 16 Temmuz 2019 | 3.548 Okunma Günün anlam ve önemi 15 Temmuz 2019 | 2.340 Okunma Ekrem İmamoğlu'na "Solcuyum" dedirtemedim 09 Temmuz 2019 | 71 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar