Ekrem İmamoğlu'yla birkaç saat: "Kurtarıcı değil hizmetkarım"

Ekrem İmamoğlu aslında İstanbul'a belediye başkanı olmayacaktı. Hatta hiç siyasete bile girmeyecek, Beylikdüzü belediye başkanlığı bile yapmayacaktı.

Eğer hayat planlandığı gibi gitseydi bugüne kadar 20-25 kere ziyaret ettiği Viyana’dan bir ev alacak ve oraya yerleşecekti. Ama, onun için de hayatta hiçbir şey planlandığı gibi gitmedi ve bir sene önce Beylikdüzü’nde yaşayanlar dışında hiç kimsenin adını bilmediği biri şimdi muhalif mahallenin tek umudu durumda.

“Kurtarıcı mısınız” diyorum doğrudan, “Ben kendimi hizmetkar olarak görüyorum,” diye yanıt veriyor.

Bu ilginin boyutlarını anlamak için onu yaşadığı ve yönettiği Beylikdüzü’nde görmek gerekiyor. Geçen hafta bir akşam bana semtte yaptığı yaşam vadisini gezdirirken geleceğin ne getireceğini kendisinin bilmediğini söylüyor.

“Ama her ihtimali şimdiden reddetmek de gerekmiyor,” diyor ekliyor bundan sonraki yolculuğunun Cumhurbaşkanlığı olup olmayacağına dair.“Yoksa beş sene önce bir gün İstanbul’u yöneteceğimizi de bilemezdik.”

“Evet,” diyorum. “Siz de Viyana’ya yerleşecektiniz.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Atatürk düşmanlığının modası geçmemiş miydi? 11 Aralık 2019 | 44 Okunma Muz hakkında bilmek istediğiniz ve sormaya çekindiğiniz her şey 10 Aralık 2019 | 126 Okunma Türkiye'nin Met Gala'sı 06 Aralık 2019 | 121 Okunma "Biz kaç kişiyiz" sorusunun yanıtı belli oldu: 1.5 milyon insan 04 Aralık 2019 | 52 Okunma Hasan Cemal'in Berlin'den yazamadığı yazı veya Hasan Cemal'in her duruma uygun yazacağı tek yazı 03 Aralık 2019 | 75 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar