Ekrem İmamoğlu farkında değil

Tatile çıkmak profesyonel hayatın en önemli ihtiyaçlarından biri. Kuvvetli bir organizasyon ve görevlendirme yeteneği olan bir yöneticinin mesai saatleri boyunca bir memur gibi sürekli işyerinde bulunması da gerekmez, ...

Çünkü iyi bir sistem oturduğunda işler uzaktan yöneticinin denetiminde de işler. Bir sene kendi ofisine uğramadan dünyanın çeşitli şehirlerinden işlerini yöneten, milyon dolarlık cirosu olan şirket sahibi tanıdıklarım var.

Mesai saatlerinin işlemediği, izin günlerinin anlamını yitirdiği, bayram ya da gece yarısı tanımayan istisna meslekler de var tabii. Aklıma ilk olarak gazetecilik geliyor; eş, akraba, çocuk bahanelerine sığınmadan görev çağırdıysa anında görev yerinde olmayı şart koşuyor bizimki.

Bir diğeri de kuşkusuz siyaset. Siyasetçinin illa bir şey yapması, çalışması da gerekmiyor. Çünkü mevcut bütün mesleklerin ötesinde siyaset öncelikle bir vitrin işi. Bir şey yapıyormuş gibi görünmek, orada olmak çoğu zaman bir şey yapmaktan daha önemli. Sonuçta algı belirleyici oluyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mutfak sırlarını bilseniz asla lokantaya gitmezsiniz 20 Eylül 2019 | 3 Okunma Yoksa Aysun Kayacı haklı mıydı 18 Eylül 2019 | 2.657 Okunma Yeni bir gazete kuruyorum (Bu da ilk "Editör'den" yazısı) 17 Eylül 2019 | 2.767 Okunma Demokrasinin ölüm fermanı 16 Eylül 2019 | 2.888 Okunma Fatih Terim'i neden savunamıyorum 12 Eylül 2019 | 2.403 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar