Cuma günü aşı randevum var. Olmalı mıyım?

Dışarıdaki koronun ne dediğinden bağımsız olarak benim tek şahsi tereddüdüm çok kolay hastalanan bir bünye sahip olmama rağmen bir senedir virüse yakalanmamış olmam. En azından PCR testlerim hep negatif çıktı.

Üstelik ya Moderna ya da Pfizer/BioNTech. 65 yaş üstü veya sağlık çalışanı değilim, ama New York eyalet kanununa göre halkın içinde görev yapmak zorunda olan gazeteciler de “zaruri hizmetli” kategorisine giriyor, bu sayede benim de aşı sırasının önüne geçme fırsatım oldu.

Artık etik kaygıların zamanı geçti, kimin öncelikli olduğu tartışmaları da geride kaldı. Bu aşamada herkes kendi başının çaresine bakıyor. Özellikle New York’ta aşı dağıtımında ilk olarak yaşanan aksaklıklardan dolayı kıymetli pek çok doz çöpe gitti. California’da bir aşı dağıtım merkezinde dolap bozulunca fazla dozları çöpe atmasınlar diye sokaktan rastgele insanları aşıladılar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
#MeToo devrimi de kendi evlatlarını yiyor 04 Mart 2021 | 91 Okunma Zeki Müren'in sokağında dünyayı sarsan bir cinayet işlendi 02 Mart 2021 | 244 Okunma İkinci doz aşı oldum. Şimdi hastayım 01 Mart 2021 | 2.093 Okunma 101 yıllık özgürlük 25 Şubat 2021 | 97 Okunma Geçen sene polis siyahları öldürdü. Bu sene davalar görülecek 24 Şubat 2021 | 66 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar