Bu program seçim sonucunu değiştirmez

LÜZUMSUZ MUHAFAZAKARLIK VURGUSU İki adayın da kreş yapacağını anladık. Hele bir ara Binali Yıldırım "Kadınlar da artık evden çıkmak istiyor" gibi arkaik bir cümle bile kurdu. Ne yazık ki ikisi de muhafazakarlık yarışında birbirini aratmadı.

Yayını baştan sonra önde götüren, Laz aksanını bastırmaya çalıştıkça aradan z’leri kaçıran Ekrem İmamoğlu’nun son anda haremlik-selamlık havuz ve içkisiz belediye tesisi yapması ne gereksizdi? Üstelik muhalif seçmen “Nihayet belediye tesislerine içki geliyor” diye sevinirken… Karşı mahalleden oy çalmak için mi?

 

HEDEF KİTLELERİ BELLİ

İki aday da karşı mahalleden oy çalamaz bu yayınla. Ekrem İmamoğlu tamamen kendisine zaten oy veren seçmeni hedef aldı, son anda belki kararsızlardan da biraz oy toplayabileceğini hesapladı. Binali Yıldırım’ın stratejisi ise sandığa gitmeyen AK Partili seçmene yönelikti.Sadece onların yeninden partiye oy vermelerini sağlayarak seçimi kazanabileceğine inanıyor.

 

MANŞET YOK

Fark bu yayınla kapanır mı? Zor. Zira içinden tek bir manşet çıkmayan bir yayın oldu. Adayların cımbızla çekilip slogana dönüştürülecek cümleleri olmadı. O yüzden de oy tercihlerini değiştirmedi. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İkinci Cumhuriyet'in ilk konseri veya Eski Türkiye'nin son konseri 23 Temmuz 2019 | 2.167 Okunma Gençlik problemi 22 Temmuz 2019 | 7 Okunma Bir de İngilizcesi olsaydı 19 Temmuz 2019 | 2.878 Okunma Her yazın olmazsa olmaz "Çeşme-Bodrum yerine Yunan adalarına gidelim" yazısı 18 Temmuz 2019 | 15 Okunma Ali Babacan yeni İsmail Cem mi olacak 16 Temmuz 2019 | 3.548 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar