Bu kitap neden yazıldı ve kim okuyacak

Necati Özkan'ın "Kahramanın Yolculuğu" kitabının birçok kusurundan ilki adı. Seçim sürecini ve Ekrem İmamoğlu'nu anlatan kitap ona bir kahraman muamelesi yapıyor, hikaye boyunca da ondan "Kahraman" diye söz ediyor.

Halbuki İmamoğlu'na bir isim takılacaksa bu mazlum olmalı. 800 bin oy farkla ikinci seçimde belediye başkanı seçilmesinin bir nedeni kahramanlığı değil, ilk seçimin iptal edilmesinin yarattığı mağduriyetti.Ekonomik sıkıntı, Erdoğan'ın sürekli kazanıyor olması ve bunun muhaliflerde bir takıntıya dönüşmesi, başta adayın zayıflığı olmak üzere AK Parti'nin seçim boyunca yaptığı hatalar ve muhalefetin ittifakı da etkendi. Ama İmamoğlu'na seçim kazandıran en önemli neden zamanın ruhuydu. Seçmen iktidara bir mesaj yollamak istedi, bu mesajın öznesi de hasbelkader adını neredeyse hiç kimsenin bilmediği Beylikdüzü belediye başkanı oldu. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir "okuma tiyatrosu" nasıl bütün ülkeyi karıştırdı 17 Ocak 2020 | 2.902 Okunma O kadar kötü ki bu yüzden güzel 15 Ocak 2020 | 202 Okunma Kanal İstanbul'dan önce Yaya İstanbul'u tartışsak 14 Ocak 2020 | 2.830 Okunma "Megxit" hakkında bilmek istediğiniz her şey… ve daha da fazlası 12 Ocak 2020 | 276 Okunma X Kuşağı'nın ilk ölümü 09 Ocak 2020 | 3.118 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar