Bu kitap neden yazıldı ve kim okuyacak

Necati Özkan'ın "Kahramanın Yolculuğu" kitabının birçok kusurundan ilki adı. Seçim sürecini ve Ekrem İmamoğlu'nu anlatan kitap ona bir kahraman muamelesi yapıyor, hikaye boyunca da ondan "Kahraman" diye söz ediyor.

Halbuki İmamoğlu'na bir isim takılacaksa bu mazlum olmalı. 800 bin oy farkla ikinci seçimde belediye başkanı seçilmesinin bir nedeni kahramanlığı değil, ilk seçimin iptal edilmesinin yarattığı mağduriyetti.Ekonomik sıkıntı, Erdoğan'ın sürekli kazanıyor olması ve bunun muhaliflerde bir takıntıya dönüşmesi, başta adayın zayıflığı olmak üzere AK Parti'nin seçim boyunca yaptığı hatalar ve muhalefetin ittifakı da etkendi. Ama İmamoğlu'na seçim kazandıran en önemli neden zamanın ruhuydu. Seçmen iktidara bir mesaj yollamak istedi, bu mesajın öznesi de hasbelkader adını neredeyse hiç kimsenin bilmediği Beylikdüzü belediye başkanı oldu. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Düşmansız medyanın geleceği 25 Kasım 2020 | 150 Okunma Trump bavul dolu parayla gidiyor 24 Kasım 2020 | 579 Okunma Mesele sadece iPhone değil anlamadın mı 23 Kasım 2020 | 817 Okunma Trump giderayak dünyayı karıştırma peşinde 20 Kasım 2020 | 527 Okunma Derin devlet ve aşı komplosu 19 Kasım 2020 | 501 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar