Bir "okuma tiyatrosu" nasıl bütün ülkeyi karıştırdı

Selahattin Demirtaş'ın siyasi macerası yarım kaldı, edebiyatçı olarak hızla dünyada önemli bir yere gidecek gibi gözüküyor. Hem de bunu hiç uğraşmadan, belki kendi rızası bile olmadan başaracak sanki. Yazdığı kitap, şimdi de sahnelenecek oyun hakkında o kadar çok tantana koparıldı ki bir süre sonra uluslararası alanda da karşılığını bulur.

Zaten Sarah Jessica Parker bile okumaya başlamıştı Demirtaş'ın öykülerini, bakarsınız oyun da yakında Broadway'de sahne bulur. Sistem böyle işliyor sonuçta. İnanmayan Elif ve Ece'ye falan sorabilir. Her tartışma da Demirtaş'ın edebiyatçı olarak şöhretini biraz da parlatıyor.Ama Demirtaş'ın kendisi parmaklıkların ardında. Ne bir promosyon yapıyor, ne "markasını" yönetmek için özel olarak çalışıyor. "Seher" adlı öykü kitabı haksız yere hapis yatan bir siyasetçinin amatör bir moral bulma çabasıydı daha çok. Ama o kadar abartıldı, öylesine yüksek edebiyat muamelesi yapıldı ki belli çevrelerde (Cihangir vs.) ister istemez tepki de doğurdu. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sosyalizmin gelmesini Küba engelleyecek 27 Şubat 2020 | 2.317 Okunma Öteki Türkiye ve Öteki ABD 25 Şubat 2020 | 168 Okunma Ekmel Bey ve Bernie 24 Şubat 2020 | 2.778 Okunma Bloomberg nasıl bir başkan olur 21 Şubat 2020 | 9 Okunma Bir seçim nasıl kazanılır 20 Şubat 2020 | 66 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar