Bir de İngilizcesi olsaydı

Ekrem İmamoğlu'yla Beylikdüzü'nde yaptığı parkı gezerken iki adımda bir yolumuzu kesenler arasında Iraklı bir mülteci de vardı. O da başkana yaklaştı, fotoğraf çektirmek istedi.

Kalabalıkta -ikisini ayaküstü sohbet ederken yakaladım. "Vatandaş olduğunda bana oy verirsin," dedi İmamoğlu ona İngilizce. Cümlesi aslında dilbilgisi kurallarına uymuyordu, daha çok sokak İngilizcesiydi. Ancak derdini anlatabilecek kadar iyiydi, İngilizce uzun bir konuşma yapabileceğini tahmin etmem.

Üzerinde durmadım bu 'an'ın. Birlikte geçirdiğimiz süre içinde edindiğim izlenimler arasında yazmaya değer bile bulmadım. Şimdi bahsetmemin nedeni geçenlerde sosyal medyada İmamoğlu'nun bu konuda saldırıya uğradığını görmemden. Twitter'dan Ek$iSozluk'e BBC'deki "Hard Talk" programına katılan İmamoğlu'nun Türkçe konuşması mesele oldu. İngilizce İşletme mezunu bir siyasetçinin BBC'ye Türkçe konuşması yakalanacak bir açıktı karşıtları için.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mülteci tehdidi 29 Temmuz 2021 | 65 Okunma "Upper Cihangir" neden benden nefret ediyor 27 Temmuz 2021 | 27 Okunma Ben buradayım sevgili Tony Abim sen neredesin? 25 Temmuz 2021 | 107 Okunma Köşe yazarlığı yapmanın imkansızlığı üzerine 11 Temmuz 2021 | 96 Okunma Müziği sesi açılınca 08 Temmuz 2021 | 28 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar