Bir de İngilizcesi olsaydı

Ekrem İmamoğlu'yla Beylikdüzü'nde yaptığı parkı gezerken iki adımda bir yolumuzu kesenler arasında Iraklı bir mülteci de vardı. O da başkana yaklaştı, fotoğraf çektirmek istedi.

Kalabalıkta -ikisini ayaküstü sohbet ederken yakaladım. "Vatandaş olduğunda bana oy verirsin," dedi İmamoğlu ona İngilizce. Cümlesi aslında dilbilgisi kurallarına uymuyordu, daha çok sokak İngilizcesiydi. Ancak derdini anlatabilecek kadar iyiydi, İngilizce uzun bir konuşma yapabileceğini tahmin etmem.

Üzerinde durmadım bu 'an'ın. Birlikte geçirdiğimiz süre içinde edindiğim izlenimler arasında yazmaya değer bile bulmadım. Şimdi bahsetmemin nedeni geçenlerde sosyal medyada İmamoğlu'nun bu konuda saldırıya uğradığını görmemden. Twitter'dan Ek$iSozluk'e BBC'deki "Hard Talk" programına katılan İmamoğlu'nun Türkçe konuşması mesele oldu. İngilizce İşletme mezunu bir siyasetçinin BBC'ye Türkçe konuşması yakalanacak bir açıktı karşıtları için.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kapitalizm gerçekten çöküyor mu? 23 Ağustos 2019 | 2.080 Okunma Gerçekten Türk mutfağı var mı 21 Ağustos 2019 | 116 Okunma Bodrum'daki gecekondu 20 Ağustos 2019 | 2.493 Okunma Ekrem İmamoğlu farkında değil 19 Ağustos 2019 | 5.400 Okunma Demokrasi için yeni tehdit YouTube 15 Ağustos 2019 | 187 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar