Bir de İngilizcesi olsaydı

Ekrem İmamoğlu'yla Beylikdüzü'nde yaptığı parkı gezerken iki adımda bir yolumuzu kesenler arasında Iraklı bir mülteci de vardı. O da başkana yaklaştı, fotoğraf çektirmek istedi.

Kalabalıkta -ikisini ayaküstü sohbet ederken yakaladım. "Vatandaş olduğunda bana oy verirsin," dedi İmamoğlu ona İngilizce. Cümlesi aslında dilbilgisi kurallarına uymuyordu, daha çok sokak İngilizcesiydi. Ancak derdini anlatabilecek kadar iyiydi, İngilizce uzun bir konuşma yapabileceğini tahmin etmem.

Üzerinde durmadım bu 'an'ın. Birlikte geçirdiğimiz süre içinde edindiğim izlenimler arasında yazmaya değer bile bulmadım. Şimdi bahsetmemin nedeni geçenlerde sosyal medyada İmamoğlu'nun bu konuda saldırıya uğradığını görmemden. Twitter'dan Ek$iSozluk'e BBC'deki "Hard Talk" programına katılan İmamoğlu'nun Türkçe konuşması mesele oldu. İngilizce İşletme mezunu bir siyasetçinin BBC'ye Türkçe konuşması yakalanacak bir açıktı karşıtları için.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Özdemir Erdoğan #MeToo sınavını geçebilir mi 03 Temmuz 2020 | 2.593 Okunma Amerika böyle yönetiliyor 02 Temmuz 2020 | 2.654 Okunma Çukurdan bildiriyorum 30 Haziran 2020 | 45 Okunma Vaka sayıları neden artıyor 26 Haziran 2020 | 230 Okunma Trump kesin gidici…mi? 25 Haziran 2020 | 2.735 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar