Biden yönetimiyle olası iki kriz

Joe Biden yönetimi bir yandan Türkiye’yle beyaz bir sayfa açmaktan yana, Ankara da sıfırdan başlamaya hazır olduğuna yönelik olumlu mesajlar veriyor.

Joe Biden yönetimi bir yandan Türkiye’yle beyaz bir sayfa açmaktan yana, Ankara da sıfırdan başlamaya hazır olduğuna yönelik olumlu mesajlar veriyor. Ama ABD’de Türkiye Cumhuriyeti karşıtı en güçlü hareket, Fetullahçı Terör Örgütü de önümüzdeki dört yıla yönelik kendi planlarına hızlı başladı. Biden’ın yönetime gelmesi, Demokratlar’ın Senato’da fiili çoğunluğu kazanması, dış politika kadrolarının değişmesi adeta ölü hücre olarak pusuda bekleyen FETÖ’yü uyandırdı. Örgüt 2021’e hızlı başladı. Şu anda aktif olarak örgütün kamuoyundaki en bilinir üyesi basketbolcu Enes Kanter’i kullanıyorlar. Adını yazmayı bildiği bile tartışmalı Kanter geçtiğimiz günlerde Wall Street Journal gazetesine makale “yazdı.” 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Zeki Müren'in sokağında dünyayı sarsan bir cinayet işlendi 02 Mart 2021 | 221 Okunma İkinci doz aşı oldum. Şimdi hastayım 01 Mart 2021 | 2.089 Okunma 101 yıllık özgürlük 25 Şubat 2021 | 95 Okunma Geçen sene polis siyahları öldürdü. Bu sene davalar görülecek 24 Şubat 2021 | 63 Okunma Kurtar bizi Murdoch 23 Şubat 2021 | 174 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar