Biden mı Trump mı? Sorunun yanıtı bir tık ötede!

Donald Trump ve Joe Biden arasındaki ilk televizyon tartışmasını izlerken notlar almak için yanıma küçük bir defter aldım. Malzeme sıkıntısı çekmeyeyim diye ne görürsem yazmaya başladım.

Donald Trump ve Joe Biden arasındaki ilk televizyon tartışmasını izlerken notlar almak için yanıma küçük bir defter aldım. Malzeme sıkıntısı çekmeyeyim diye ne görürsem yazmaya başladım. Tartışma birkaç dakika geç başladı, hangi kanalda nasıl bir beklenti oluşturuldu, kimin kravatı iyiydi, Trump’ın suratı bugün her zamankinden fazla portakal rengiydi, neden el sıkışmadılar… Bir buçuk saatin sonunda altı-yedi sayfa not almışım, ilk dakikalarda dolgu malzemesi olarak yazdığım izlenimlerin de hiçbir anlamı kalmadı.

Amerikan tarihin en korkunç, en düzeysiz, en utanç verici televizyon tartışmasıydı kuşkusuz. 90’lı yıllarda televizyonda bizim siyasilerin birbirlerine ağır lafla giriştikleri ekran tartışmalarını izliyorum, Trump-Biden tartışmasının yanında medeniyet dersi gibi kalır. Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım arasındaki son ekran tartışmasının da çıtası çok daha yüksekti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hayaller üçüncü Obama dönemi 22 Ekim 2020 | 88 Okunma Babalar ve oğulları 21 Ekim 2020 | 177 Okunma Türkiye'nin işine Biden mı gelir Trump mı: Uzmanlar yanıtlıyor 20 Ekim 2020 | 881 Okunma Biden bütün anketlerde önde. Yine de kaybedebilir 16 Ekim 2020 | 400 Okunma Amerikan Başkanı neden bu gay marşıyla dans ediyor 15 Ekim 2020 | 294 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar