Biden bütün anketlerde önde. Yine de kaybedebilir

Joe Biden bütün anketlerde rakibi Donald Trump'a fark atarak Amerika'nın yeni başkanı olacak gibi gözüküyor. İddialara göre medya patronu Rupert Murdoch da seçimi Biden'ın büyük farkla alacağını düşünüyor.

Joe Biden bütün anketlerde rakibi Donald Trump’a fark atarak Amerika’nın yeni başkanı olacak gibi gözüküyor. İddialara göre medya patronu Rupert Murdoch da seçimi Biden’ın büyük farkla alacağını düşünüyor. Joe Biden dört sene önce Hillary Clinton’ın yapamadığını yapıp partinin hem geleneksel hem de ilerici uçlarını birleştirmiş gözüküyor. Hatta ABD’de Demokratlar’ın almasının hayal bile edilemeyeceği yerlerde bile kimi anketler onu önde gösteriyor. Üstelik Biden kampanyasına bağışlar rekor düzeyde. Dahası medya da tam gaz Biden’ın başkanlığı için çalışıyor gibi. Hiçbir adaya dört koldan bu kadar destek verilmemişti.

Bütün bu olumlu gelişmelere rağmen seçime aşağı yukarı iki hafta kalmasına rağmen Biden tarafı çok rahat değil. Hatta kapalı kapılar ardında bir panik havası yaşandığı bile söylenebilir. Seçim anketlere yansıdığından ya da medyada gözüktüğünden çok daha başa baş geçecek gibi gözüküyor. Bunu söyleyen de bizzat Biden’ın seçim kampanyasının yöneticisi Jen O’Malley Dillon. Önceki gün Twitter’da seçimin sanılandan bile yakın olduğunu söyledi. Ama asıl panik önceki gün New York Times’ta yayımlanan bir yazıda ortaya çıktı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Trump'ın gecesi 23 Ekim 2020 | 570 Okunma Hayaller üçüncü Obama dönemi 22 Ekim 2020 | 433 Okunma Babalar ve oğulları 21 Ekim 2020 | 184 Okunma Türkiye'nin işine Biden mı gelir Trump mı: Uzmanlar yanıtlıyor 20 Ekim 2020 | 909 Okunma Biden bütün anketlerde önde. Yine de kaybedebilir 16 Ekim 2020 | 402 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar