Asıl rakip boykotçular

Seçimin ikinci tura kalması halinde muhalif partilerinin ve seçmenin hazır olmadığı bir tehlike kapıda bekliyor: Sandığa gitmeyecek kitle. Kimileri şimdiden Meral Akşener ve Muharrem İnce'nin oylarının firesiz transfer...

Seçimin ikinci tura kalması halinde muhalif partilerinin ve seçmenin hazır olmadığı bir tehlike kapıda bekliyor: Sandığa gitmeyecek kitle.

Kimileri şimdiden Meral Akşener ve Muharrem İnce'nin oylarının firesiz transfer olacağı, buna HDP'nin de muhalif adaya vereceği destek eklenince Erdoğan devrinin bittiği hesabını yapıyor.

Keşke bu kadar basit olsaydı.

Bu aşırı iyimser öngörü, seçimin ikinci tura kalması halinde seçmen blokunun aynı oranlarda ve aynı tercihi yaparak sandığa gideceği varsayımına dayanıyor. Tabii İnce, Akşener ya da bir başkasına oy verenlerden Erdoğan’a tek bir oy bile gitmeyeceği varsayılıyor. Buna rağmen, plan hiç eksiksiz ve mükemmel işlese bile yine de seçimin bıçak sırtı olduğunu hesaplamak zor değil.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ekrem İmamoğlu farkında değil 19 Ağustos 2019 | 3.816 Okunma Demokrasi için yeni tehdit YouTube 15 Ağustos 2019 | 177 Okunma Taksim 14 Ağustos 2019 | 90 Okunma Istakoz yarışı geri döner mi 13 Ağustos 2019 | 210 Okunma Arkadaşlar kanalıma abone olmayı unutmayın 12 Ağustos 2019 | 68 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar