Asıl rakip boykotçular

Seçimin ikinci tura kalması halinde muhalif partilerinin ve seçmenin hazır olmadığı bir tehlike kapıda bekliyor: Sandığa gitmeyecek kitle. Kimileri şimdiden Meral Akşener ve Muharrem İnce'nin oylarının firesiz transfer...

Seçimin ikinci tura kalması halinde muhalif partilerinin ve seçmenin hazır olmadığı bir tehlike kapıda bekliyor: Sandığa gitmeyecek kitle.

Kimileri şimdiden Meral Akşener ve Muharrem İnce'nin oylarının firesiz transfer olacağı, buna HDP'nin de muhalif adaya vereceği destek eklenince Erdoğan devrinin bittiği hesabını yapıyor.

Keşke bu kadar basit olsaydı.

Bu aşırı iyimser öngörü, seçimin ikinci tura kalması halinde seçmen blokunun aynı oranlarda ve aynı tercihi yaparak sandığa gideceği varsayımına dayanıyor. Tabii İnce, Akşener ya da bir başkasına oy verenlerden Erdoğan’a tek bir oy bile gitmeyeceği varsayılıyor. Buna rağmen, plan hiç eksiksiz ve mükemmel işlese bile yine de seçimin bıçak sırtı olduğunu hesaplamak zor değil.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Beyaz Saray'daki iki ırkçı 01 Haziran 2020 | 2.268 Okunma Minneapolis'te ertesi sabah 31 Mayıs 2020 | 336 Okunma Protestoların merkezi Minneapolis'ten ilk notlar 30 Mayıs 2020 | 314 Okunma 12 soruda: Amerika neden yanıyor 29 Mayıs 2020 | 2.736 Okunma İhtiyacınız olan tek televizyon dizisi rehberi (Genişletilmiş baskı) 24 Mayıs 2020 | 619 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar