Amerikan katliamının son günü

Eğer pandemi olmasaydı, ekonomi çöküp işsizlik artmasaydı Trump yine kazanacaktı—nitekim dört sene öncesine kıyasla oylarını artırdı. Bugün Trump’ı arkadan vuran siyasetçiler, hesabını kapatan sosyal medya şirketleri de ona itaat etmeye devam edecekti.

Washington, D.C.

Birkaç gazeteci, üzerinden bir seneden daha fazla zaman geçmiş, New York’ta buluşup seçim sürecini kendi aramızda tartışıyorduk. O aralar Joe Biden uzak bir ihtimal olmanın ötesinde şaka gibiydi. Gafları, yaşı, kitleleri peşinden sürükleme yeteneği olan Donald Trump’a karşı hiçbir şey vaat edememesiyle kimsenin kazanmasına ihtimal vermediği bir aday adayıydı henüz. Pek çoğumuz onun yarışa yükselen sol rüzgara karşı müesses nizamın garantili adayı olarak sokulduğunu tahmin ediyorduk.

Ben Bernie Sanders’ın aday olabileceği yeni bir Amerika’yı hayal ediyordum, ama önünde sonunda sistemin Joe Biden’ı aday yapacağından emindim. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
101 yıllık özgürlük 25 Şubat 2021 | 78 Okunma Geçen sene polis siyahları öldürdü. Bu sene davalar görülecek 24 Şubat 2021 | 61 Okunma Kurtar bizi Murdoch 23 Şubat 2021 | 170 Okunma Virüsün son günleri 22 Şubat 2021 | 682 Okunma Cambaz ip üstünde oynuyor 19 Şubat 2021 | 294 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar