Amerika'daki krize dair merak ettiğiniz her şey

Türkiye de dahil olmak üzere yönetim sistemini değiştiren ülkelerde mesela başkanlık sistemine geçilmesi “Amerika’da da öyle,” diye açıklanıyor.

Washington, D.C.-

Türkiye adını önceki gün duyduğu bir kadının ardından yasta. En azından Türkiye’deki sosyal medya kullanıcılarının, influencer’ların, trend ikonlarının büyük bölümü birkaç gündür Ruth Bader Ginsburg’un ölümünden duydukları üzüntüyü paylaşıyorlar. Sorsanız Türkiye’deki Anayasa Mahkemesi üyelerini tanımazlar, ama bu sefer hiçbirine itiraz etmiyorum. Çünkü Amerikan Anayasa Mahkemesi’nin ikon seviyesine yükselen üyesi RBG’nin ölümü hakikaten bütün dünyayı etkileyecek kadar önemli.

Önemli, çünkü özellikle gelişmekte olan birçok ülke kendi içindeki devrimleri ABD’yi örnek alarak hayata geçiriyor. Türkiye de dahil olmak üzere yönetim sistemini değiştiren ülkelerde mesela başkanlık sistemine geçilmesi “Amerika’da da öyle,” diye açıklanıyor. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Biden bütün anketlerde önde. Yine de kaybedebilir 16 Ekim 2020 | 398 Okunma Amerikan Başkanı neden bu gay marşıyla dans ediyor 15 Ekim 2020 | 293 Okunma Televizyon tartışmalarının gereksizliği üzerine 13 Ekim 2020 | 267 Okunma Ucuz sataşmalar ve diğer notlar 09 Ekim 2020 | 1.280 Okunma Gecenin kazananı kara sinek 08 Ekim 2020 | 355 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar