ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Ebru Şimşek bana ne anlattı

Ebru Şimşek'le görüştüğümde iki nedenden dolayı haber değeri vardı .

Oray Eğin
Oray Eğin HABERTÜRK
21 Temmuz 2018 | 5.7 K

Ebru Şimşek'le görüştüğümde iki nedenden dolayı haber değeri vardı. Birincisi, Adnancılar'a bulaşmış ama daha sonradan örgütle kamuoyu önünde mücadele eden tek kişiydi. Diğer nedeni biraz magazinseldi. Rüçhan Adlı'nın torunu Gökhan'la evliydi. Sene 2003...

Birkaç sene sonra içine dayağın da girdiği çirkinliklerle bitecek bu evlilik sırasında Adlı da kendi davalarıyla meşguldü. Türkan Şoray'la aşk yaşayan dedesinin Bebek sırtlarındaki evini üzerine almak için mahkeme açmış, "Sultan" evi korumak için yeniden çalışmaya, para kazanmaya mecbur kalmıştı.

Anadolu yakasında TOKİ apartmanları benzeri kimliksiz bir sitede oturuyorlardı. Birbirlerine “aşık” rolü oynar gibi bir halleri vardı. İkisi de durmadan Allah vurgusu yapıyordu her cümlelerinde. Abartılı derecede altını çiziyorlardı inançlarının. Her cümleye “Allah biliyor ki,” ya da “Allah’a inanıyorum” diye başlıyorlardı.

Şaşırdığım, Adnancılar’la açık açık mücadele etmekle ünlenen Şimşek’in buna rağmen nispeten ketum olmasıydı. Genel-geçer cümlelerin ötesinde bir ayrıntı vermedi.

Ama yine de örgüte nasıl bulaştığına, sonra yaşadıklarına dair bir-iki bir şey anlatmıştı. İşte yayınlanmayan söyleşinin ilgili kısımları bunlar…

* * *

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER