Tehlikeli polemik: Dokunulmazlık

MHP lideri Bahçeli, Kılıçdaroğlu’na seslendi: “Gel dokunulmazlığının kaldırılması için talep ver, ilk oyu ben vermezsem namerdim.”

Dokunulmazlık konusu, bir buçuk ay önce bir TV muhabirinin densizliği nedeniyle gündem olmuştu. Ankara Ulucanlar Cezaevi Müzesi’nde, Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın idam edildiği darağacının önünden yayın yapan muhabir, “Kılıçdaroğlu’nu burada asacağız” diyerek toplumun sinir uçlarına dokunmuştu.

Hemen ardından, CHP liderinin “Dokunulmazlığımı Meclis’e getirin, oy vermezsem namerdim” diye polemiğe açık bir cevap verdiğine tanık olmuştuk. Bahçeli şimdi o konuşmaya gönderme yaparak, Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığını tartışmaya açmak istiyor.

Dokunulmazlık, milletvekillerine verilmiş şahsi bir korunma imtiyazı değildir. Kendi başlarına bundan vazgeçemezler. Milletvekili dokunulmazlığı, demokrasinin olmazsa olmazıdır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Savcı Doğan Öz’ü vurdular 02 Aralık 2020 | 281 Okunma Radikallerin sevmediği isim: Kılıçdaroğlu 01 Aralık 2020 | 303 Okunma İyimser gazete 30 Kasım 2020 | 188 Okunma I. Mahmud Çeşmesi tartışması 29 Kasım 2020 | 233 Okunma İktidar olmak böyle bir şey mi? 27 Kasım 2020 | 907 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar