Tehlikeli polemik: Dokunulmazlık

MHP lideri Bahçeli, Kılıçdaroğlu’na seslendi: “Gel dokunulmazlığının kaldırılması için talep ver, ilk oyu ben vermezsem namerdim.”

Dokunulmazlık konusu, bir buçuk ay önce bir TV muhabirinin densizliği nedeniyle gündem olmuştu. Ankara Ulucanlar Cezaevi Müzesi’nde, Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın idam edildiği darağacının önünden yayın yapan muhabir, “Kılıçdaroğlu’nu burada asacağız” diyerek toplumun sinir uçlarına dokunmuştu.

Hemen ardından, CHP liderinin “Dokunulmazlığımı Meclis’e getirin, oy vermezsem namerdim” diye polemiğe açık bir cevap verdiğine tanık olmuştuk. Bahçeli şimdi o konuşmaya gönderme yaparak, Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığını tartışmaya açmak istiyor.

Dokunulmazlık, milletvekillerine verilmiş şahsi bir korunma imtiyazı değildir. Kendi başlarına bundan vazgeçemezler. Milletvekili dokunulmazlığı, demokrasinin olmazsa olmazıdır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yerli mi? Milli mi? Evrensel mi? 04 Ağustos 2020 | 90 Okunma Ayasofya tartışması 31 Temmuz 2020 | 157 Okunma Eşcinselle ne alıp veremediğiniz var... 29 Temmuz 2020 | 301 Okunma Suç seçmende mi? Yoksa!... 28 Temmuz 2020 | 208 Okunma CHP Kurultayı neden önemli? 25 Temmuz 2020 | 2.422 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar