Tehlikeli polemik: Dokunulmazlık

MHP lideri Bahçeli, Kılıçdaroğlu’na seslendi: “Gel dokunulmazlığının kaldırılması için talep ver, ilk oyu ben vermezsem namerdim.”

Dokunulmazlık konusu, bir buçuk ay önce bir TV muhabirinin densizliği nedeniyle gündem olmuştu. Ankara Ulucanlar Cezaevi Müzesi’nde, Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın idam edildiği darağacının önünden yayın yapan muhabir, “Kılıçdaroğlu’nu burada asacağız” diyerek toplumun sinir uçlarına dokunmuştu.

Hemen ardından, CHP liderinin “Dokunulmazlığımı Meclis’e getirin, oy vermezsem namerdim” diye polemiğe açık bir cevap verdiğine tanık olmuştuk. Bahçeli şimdi o konuşmaya gönderme yaparak, Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığını tartışmaya açmak istiyor.

Dokunulmazlık, milletvekillerine verilmiş şahsi bir korunma imtiyazı değildir. Kendi başlarına bundan vazgeçemezler. Milletvekili dokunulmazlığı, demokrasinin olmazsa olmazıdır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Irkçı Avrupalıdan skandal kaset... 24 Mayıs 2019 | 2.059 Okunma Deniz Gezmiş’le Samsun’dan Ankara’ya 22 Mayıs 2019 | 2.025 Okunma Adanalı ve de Galatasaraylı: Fatih Terim 21 Mayıs 2019 | 2.308 Okunma Tahmin yerine öneride bulunmak 15 Mayıs 2019 | 1.706 Okunma Bilge Dicleli 14 Mayıs 2019 | 1.607 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar