Tehlikeli polemik: Dokunulmazlık

MHP lideri Bahçeli, Kılıçdaroğlu’na seslendi: “Gel dokunulmazlığının kaldırılması için talep ver, ilk oyu ben vermezsem namerdim.”

Dokunulmazlık konusu, bir buçuk ay önce bir TV muhabirinin densizliği nedeniyle gündem olmuştu. Ankara Ulucanlar Cezaevi Müzesi’nde, Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın idam edildiği darağacının önünden yayın yapan muhabir, “Kılıçdaroğlu’nu burada asacağız” diyerek toplumun sinir uçlarına dokunmuştu.

Hemen ardından, CHP liderinin “Dokunulmazlığımı Meclis’e getirin, oy vermezsem namerdim” diye polemiğe açık bir cevap verdiğine tanık olmuştuk. Bahçeli şimdi o konuşmaya gönderme yaparak, Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığını tartışmaya açmak istiyor.

Dokunulmazlık, milletvekillerine verilmiş şahsi bir korunma imtiyazı değildir. Kendi başlarına bundan vazgeçemezler. Milletvekili dokunulmazlığı, demokrasinin olmazsa olmazıdır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye’nin ABD ile bitmeyen serüveni 11 Eylül 2019 | 2.371 Okunma Şanışer’den Kamufle’ye, Ezhel’den Ceza’ya 10 Eylül 2019 | 2.880 Okunma Tayin edici adım: Silahtan arındırmak 06 Eylül 2019 | 2.150 Okunma 6-7 Eylül’de Adalar... 04 Eylül 2019 | 2.339 Okunma Sıcak İngilizlerin başına vurdu 30 Ağustos 2019 | 2.326 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar